Pořádáte akci s účastí zahraničních hostů? Nezapomeňte jim zajistit tlumočení

15. leden 2016  PR   Lidé  11698 zobrazení  407 slov

PR. Při mnoha společenských akcích, konferencích a kongresech jsou mezi pozvanými hosty cizinci. V momentě, kdy podobnou akci pořádáte, neměli byste zapomenout na zajištění tlumočnických služeb. V opačném případě vás čeká pěkný trapas.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

Hlavní důvody pro využití tlumočníků

Proč je vhodné a výhodné si zajistit tlumočnické služby? Představte si, že jste se sami ocitli na nějaké konferenci, kde všichni řečníci mluví jazykem, kterému nerozumíte. Těžko byste si z takové akce odnesli nějaké nové poznatky, přítomnost na ní by byla zcela zbytečná. A přesně takto se budou cítit účastníci na vaší akci, pokud nebudou mít k dispozici tlumočníky.

Tlumočníci dokážou simultánně předkládat vše, co právě řečník v daném jazyce přednáší. V případě simultánního tlumočení překládá ihned. Méně využívané je pak konsekutivní tlumočení, kdy se překládá vždy až po několik větách s tím, že se řečník vždy po dobu překladu na chvíli odmlčí a dá prostor tlumočníkovi.

Kde nesmějí tlumočníci chybět

A při jakých akcích se vyplatí mít tlumočníky. Určitě na všech formálních – kongresech, mezinárodních konferencích a přednáškách, samozřejmě i během státních návštěv. Mnozí z vás jsou zainteresováni také v kulturních akcích. I zde jsou často tlumočníci zapotřebí. Například v okamžiku, kdy pořádáte hudební či filmový festival, na kterém vystupuje autor z cizí země.

Pozvěte si na překlady zkušené odborníky z Presta

Zásadní je zajistit si skutečně kvalitní tlumočníky. V případě, kdy špatně a nepřesně překládají, mohou způsobit spoustu trapných chvil. Spolehlivé tlumočnické služby nabízí pražská společnost Presto. Zajišťuje konsekutivní i simultánní tlumočení, a to na všechny možné typy akcí. S překladatelskými službami má mnohaleté zkušenosti. Své tlumočníky poslala již na celou řadu významných společenských, kulturních a státních akcí.


Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil