Rozdíl mezi kompatibilním a originálním tonerem

17. říjen 2016  PR   Lidé  1874 zobrazení  752 slov

PR. Kompatibilní a originální tonery se ve většině případů vyrábí na stejné lince, ve srovnatelné kvalitě. Je to pravda? Čtěte a najděte rozdíly mezi originálními a náhradními tonery.

Zdroj: 123toner.czZdroj: 123toner.cz

Jaké jsou rozdíly mezi kompatibilním a originálním tonerem?

Nejdřív se vraťme zpátky na stromy. Existují tonery originální, repasované neboli renovované a pak kompatibilní. V tom je třeba mít jasno, a teprve potom se můžeme vrhnout na rozdíly kvalit mezi kompatibilním a originálním tonerem. Tak tedy:

  • Originální toner = toner od výrobce vaší tiskárny (například HP, Brother, Canon apod.), jehož kvalita je neměnná a garantovaná z výroby.
  • Renovovaný neboli repasovaný toner = toner vyrobený z originálního obalu naplněného novým tonerovým práškem.
  • Kompatibilní toner = toner alternativní zhotovený oficiálně jiným výrobcem než je výrobce vaší tiskárny. Často však bývá ze stejné linky, jen nemá značkovou krabičku. Kvalita je srovnatelná s originálem.

Kdy je načase přemýšlet o neoriginálním toneru?

Prodejci rádi nabízí levné tiskárny, protože ví, že se stanete závislí na jejich spotřebním zboží - tonerech. A jejich pravidelným nákupem na vás „vyrejžujou“ peněz až až. Většina zákazníků si ani neuvědomí, kolik dá v budoucnu za nákup nových náplní, a nechá se lehce zaslepit nízkou cenou svého nového kancelářského miláčka. Po čase si ale začnete říkat, „kolikrát už jsem kupoval ten drahý náhradní toner? Takhle to dál nejde!“

Ano nejde. A právě tehdy poprvé zauvažujete o repasovaném nebo kompatibilním toneru. Ale který z nich vybrat? Praxe ukazuje, že lépe jsou na tom tonery kompatibilní. Repasy, které prošly větší či menší renovací, totiž mohou nést známky drobných vad. Nedbalý renovátor je například špatně slepil apod.

Žádná tiskárna ještě na kompatibilní toner neumřela

Kompatibilní toner bývá levnější než repasovaný. Co se týče jeho tiskových kvalit, mějte se však na pozoru. Velice záleží na zkušenostech a poctivosti prodejce kompatibilních kazetHledejte specialistu, který prodává kvalitní kousky z kvalitních součástek! Pokud takového najdete, pak se spolehněte, že jeho kompatibilní tonery:

  • pasují do 90 % tiskáren prodávaných na českém trhu
  • ušetří vám až 50 % tiskových nákladů
  • vytisknou minimálně stejný počet stránek jako originální tonery

Originál je jen jeden, ale i kompatibilní tonery mohou být kvalitní

Suma sumárum, pokud najdete dobrý obchod, kompatibilní tonery jsou pro vás tím nejvýhodnějším řešením. Za zlomek ceny poskytují jednoznačně nejvyšší možnou kvalitu a nejnižší procento poruchovosti. A čím je vaše tiskárna starší, tím více se vám jejich nákup vyplatí.

Je mnohem pravděpodobnější, že k poškození vaší tiskárny dojde z důvodů nesouvisejících s tonerem. Takže ani tyto obavy nejsou na místě. Použitím kompatibilních tonerů rozhodně neztratíte záruku na svou tiskárnu. V případě reklamace však můžete zkusit malý trik - nechat si jeden originální toner, který při reklamaci vložíte do tiskárny.

Chybová hláška: Pozor! Nevhodný toner!

A co víc. Kvalitní kompatibilní tonery jsou vybaveny čipem, který zajišťuje kontakt mezi tonerem a tiskárnou a dává vám jistotu, že vaše mašina nebude nikdy hlásit „nevhodný toner”. Výjimkou jsou pouze kazety, které ani v originálu čipy neobsahují. Těch je ale minimum. Takže i tento mýtus je vyvrácen - kompatibilní tonery jsou zkrátka od toho, aby byly KOMPATIBILNÍ, levné a výhodné!

Tak co? Jdete do toho? Zbývá už jen jediné - vyhledejte si kompatibilní toner podle výrobce vaší tiskárny.


Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x