Víte, jak postupovat při výběru držáku na TV a monitor?

18. leden 2016  PR   Lidé  11835 zobrazení  661 slov

PR. V dnešní době se už v drtivé většině domácností objevují moderní LCD či plazmové televize či monitory. Díky tomu, že jsou tenké a lehké, můžete je zavěsit na zeď či ke stropu, nemusejí být jen položené na TV stolku. K tomu je ale zapotřebí, abyste si pořídili kvalitní držák. My vám poradíme, jak na to.

Zdroj: drzakyastolky.czZdroj: drzakyastolky.cz

Držák monitoru do kanceláře či domácnosti vybírejte skutečně pečlivě. Jde totiž o to, že pokud není dostatečně kvalitní, může se snadno stát, že vám monitor či televizi neudrží. Snadno se pak spotřebič rozbije a vám nezbude nic jiného, než si pořídit nový.

Chcete s televizí hýbat či nikoliv?

V první řadě je dobré se zamyslet nad tím, jaký typ držáku potřebujete. Je rozdíl v tom, zda chcete klasické kancelářské držáky na monitory, nebo držák na televizi. Záleží ale i na tom, zda je pro vás vhodný spíše fixní držák, nebo dáte raději přednost zařízení, s nímž lze v případě potřeby kdykoliv pohybovat, a to v různých směrech.

Pokud si toto rozmyslíte, výběr držáku už bude daleko jednodušší. Ve specializovaném obchodě si pak zvolíte konkrétní typ. Kromě fixních držáků, které jsou vhodné hlavně pro zavěšení televizorů na stěnu, si můžete zakoupit například kloubové držáky. V jejich případě je možno televizi či monitor libovolně natáčet do stran, a to pod různým sklonem. Jednodušší verzí jsou pak sklopné držáky. S nimi můžete spotřebič nahýbat pouze směrem nahoru a dolů. Speciální variantou jsou pak stropní držáky na televizory.

Držák na tvDržák na tv
Zdroj: drzakyastolky.cz

 

Pozor na hmotnost monitoru

Určitě vás také zajímá, jak vlastně vybrat držák, respektive jsou roli pří výběru hraje typ vašeho televizoru či monitoru. V tomto případě platí, že byste si měli ověřit, jakou nosnost vybraný držák má. Zároveň je vhodné si také zjistit informace o tom, jakým způsobem je u každého držáku řešeno samotné uchycení. Někdy se totiž stává, že mají malé otvory pro šrouby. A malé šroubky pak nedokážou nést zatížení. V dnešní době, kdy jsou ale monitory a televize opravdu lehoučké, je tento problém povětšinou dobře řešený u všech typů držáků.

Úhlopříčka je pouze doplňkovým kritériem při výběru držáku

Pomocným prvkem při výběru držáku na monitor a televizi je také úhlopříčka. Výrobci a potažmo prodejci obvykle uvádějí minimální i maximální úhlopříčky spotřebičů, které držák ponese. Obecně ale platí, že tolik nezáleží na tom, jak velkou úhlopříčku televizor má, pokud tedy zrovna není nějak obřích rozměrů. U drtivé většiny z vás se ale dá předpokládat, že si nebudete pořizovat monitor či televizi s gigantickou úhlopříčkou. Je to ostatně i celkem nepraktické, pokud zrovna doma nemáte vlastní kinosál.

Tip na závěr. Pokud si chcete pořídit klasický či stolní držák do kanceláře nebo bytu, ať už pro monitor nebo televizor, navštivte internetový obchod www.drzakyastolky.cz. Najdete zde bohatou škálu produktů v různých cenových relacích. Obchod poskytuje i odborné poradenství. V případě, že si s výběrem nebudete vědět rady, stačí kontaktovat online podporu.


Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x