Jak vybírat krmivo pro psa? Záleží na věku i hmotnosti zvířete

8. duben 2016  PR   Lifestyle  10935 zobrazení  486 slov

PR. V každé druhé české domácnosti se najde pes. Pokud k majitelům pejsků patříte i vy, měli byste si dávat pozor, co mu dáváte za krmivo. Záleží na několika kritériích.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

Štěně nikdy nekrmte jako dospělého psa

Pokud se ptáte, jak vybírat krmiva pro psy, je dobré myslet v první řadě na věk vašeho zvířecího miláčka. Malé štěně potřebuje zcela jiný příjem živin nežli dospělý pes. Proto je dobré využívat speciální granule a konzervy pro štěňata, která poznáte hned dle jejich obalu.

Dalším kritériem, jak vybírat granule a případně i konzervy, které mohou být doplňkem a obohacením granulovité stravy, je aktuální hmotnost zvířete. Pokud má pejsek nějaké to kilo navíc, může mu to způsobit zdravotní komplikace. Jde v podstatě o stejnou situaci, jakou zažívají lidé. Pokud trpíte nadváhou vy, také musíte upravit jídelníček tak, aby jste do sebe dostali jen doporučené množství kalorií.

Čím krmit psa, pokud má nadváhu?

Pro psy se v tomto případě dají zakoupit speciální kvalitní krmiva light. Mají upravené množství kalorií, zároveň jsou ale natolik energeticky vydatná, že po nich pes rozhodně nebude trpět hlady.

Z hlediska stravování psů je důležité dodržovat pravidelný režim. Pejsek by měl už v mládí získat návyky. Ideální je, pokud mu krmivo podává každý den vždy ve stejnou dobu. Žrát by měl 5x denně, a to v menších porcích. Pokud má pes tendenci se přejídat, krmivo mu do misky vždy pečlivě odměřte.

Aktivní pes potřebuje více kalorií

Při výběru krmiva záleží samozřejmě i na tom, jak aktivní pohyb mu dopřáváte. Pokud jde o typické gaučové plemeno, strava nemusí být tak energeticky vydatná jako u psů, kteří celý den běhají po zahradě. V neposlední řadě si pak v obchodech vybírejte krmivo i dle toho, jaké plemeno doma máte.

Závěrem jedna rada. Pokud jste zvyklí dávat psovi zbytky jídla z vašeho oběda či večeře, raději od toho upusťte. Psovi totiž běžná lidská strava nemusí vyhovovat, protože má zcela jiné energetické složení.


Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil