Samoobslužné čerpačky Expres 24 se přejmenují na Benzina Expres

28. prosinec 2015  Redakce   Média  1125 zobrazení  261 slov

Síť samoobslužných čerpacích stanic Expres 24 projde rebrandingem. V názvu bude slovo Benzina, aby známá česká značka lákala více řidičů. Nový název zní Benzina Expres. Obě sítě patří polskému petrochemickému koncernu PKN Orlen.

Benzina Expres. Foto: archiv BenzinaBenzina Expres. Foto: archiv Benzina

Nově otevřená Benzina Expres v Kopřivnici odstartovala rebranding samoobslužných čerpacích stanic dosud provozovaných pod značkou Expres 24. Nový design čerpací stanice odkazuje na mateřskou značku Benzina.

Reklama

Koncept samoobslužných čerpacích stanic společnost plánuje dále rozvíjet, v pořadí již pátou takovou stanici otevře Benzina v dubnu 2016 v Poděbradech.

Polský majitel postupně zjistil, že na českém trhu bude jistější, když budou jeho čerpačky se jmenovat Benzina. K základní síti ještě přidala lepší pumpy pod názvem Benzina Plus.

Původně přitom PKN Orlen chtěl české Benziny přejmenovat na Orlen a levnejší pumpy na Star. Z toho ale sešlo...

Samooobslužné čerpací stanice provozuje Benzina od roku 2012 a pod značkou Expres 24 doposud fungovaly tři takové stanice - v Hradci Králové, Vysokém Mýtě a v Ostravě. Do nových barev se postupně převléknou všechny tyto stanice.

"V konceptu samoobslužných čerpacích stanic vidíme potenciál a dosavadní výsledky ukazují, že je vhodné tento koncept dále rozvíjet. Na saturovaném českém trhu, který je v oblasti čerpacích stanic v evropském měřítku extrémně konkurenční, jsou pro nás samoobslužné čerpací stanice jednou z možností, jak dál růst," uvedl jednatel společnosti Benzina Marek Zouvala.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x