SEO optimalizace a její výhody

18. říjen 2016  PR   Média  2376 zobrazení  1797 slov

PR. SEO, neboli SEO optimalizace - výraz, který koluje internetem, je čím dál frekventovanější, ale mnozí netuší, co se pod ním vlastně skrývá. Přitom právě tohle by ti, kteří tvoří dnešní internet, považovat za samozřejmost. V originále Searching Engine Optimalization, zkráceně SEO, v znamená v překladu "optimalizace pro vyhledávače". Kdo z toho stále není moudrý, nechť dává pozor, přichází vysvětlení.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

SEO, neboli SEO optimalizace - výraz, který koluje internetem, je čím dál frekventovanější, ale mnozí netuší, co se pod ním vlastně skrývá. Přitom právě tohle by ti, kteří tvoří dnešní internet, považovat za samozřejmost. V originále Searching Engine Optimalization, zkráceně SEO, v znamená v překladu "optimalizace pro vyhledávače". Kdo z toho stále není moudrý, nechť dává pozor, přichází vysvětlení.

 

Co je to SEO?

Internet je obrovská rozsáhlá síť, na níž fungují miliony webů ( v současné době více než miliarda), takže nepočítejte s tím, že když si založíte svoje stránky, bude to hned bomba a návštěvy se vám jen pohrnou. Ani náhodou. Konkurence je tak nepředstavitelně velká, že kdo chce obstát, musí dodržet určitá pravidla.

Jistě jste někdy přemýšleli nad tím, co rozhoduje o tom, kolikátá se vám daná stránka zobrazí, když zadáte do vyhledávače nějaké heslo. Ono to má svůj klíč, jakýsi soubor pravidel, a to je SEO.

Weby při vyhledávání řadí roboti, kteří na to mají "šablonu" a podle největší shody s ní. Hodnotí například strukturu, metadata (což jsou informace, o jiných datech, které je blíže určují nebo, dá se říci, kategoricky dělí), počty odkazů, klíčová slova a tak dále. Můžete si to představit jako desetiboj. Váš web je atlet a robot je rozhodčí, který mu uděluje body podle jeho výkonu a poté ho zařadí do tabulky. To, co vidí člověk, který zadá do vyhledávače heslo, vlastně vidí výsledkovou listinu. A proč by se proklikával až někam na 280. odkaz?

 

Potřebuje váš web SEO optimalizaci?

Ptáte se, jestli SEO opravdu potřebujete, jestli to není zbytečné? Je to stejné, jako byste se ptali sami sebe třeba: chci vůbec uspět? Opravdu mi na tom webu záleží? Je pravda, že ne pro všechny weby se optimalizace SEO vyplatí. Pokud máte své stránky pouze jako koníček, či účelně pro malou skupinku lidí, je jasné, že takovou věcí se zaobírat nebudete. Pokud vás to ale zajímá, můžete využít službu s názvem SEO optimalizace.

 

Co od toho očekávat?

SEO optimalizace je proces jakési "nápravy" vašeho webu tak, aby nebyl stagnující nebo dokonce ztrátový. Důvodů, proč takovou opravu vyhledat, je několik. Bývá to hlavně nízká návštěvnost, která ale velmi úzce souvisí i s ostatními důvody. Třeba s tím, že je vaše stránka zkrátka těžko dohledatelná, což navazuje právě na pořadí vyhledávání. Tohle všechno může SEO optimalizace změnit.

Brzy zjistíte, že spousta obrázků, atraktivní nadpisy a cool grafika zdaleka není všechno a ve výsledku, pokud tohle všechno nebudete mít vhodně poskládané, vám to vlastně může bát úplně k ničemu. Není důležité dobré prostředky mít, důležitější je umět s nimi zacházet. A právě s tím vám SEO optimalizace pomůže.

Pokud máte například e-shop, neváhejte ani minutu! Díky SEO optimalizace se vám nejen rapidně zvýší návštěvnost, ale paralelně s tím samozřejmě také prodeje! Než s vámi může ale něco udělat a něco vám doporučit, potřebuje zjistit, jak na tom vlastně jste. Co vám schází či přebývá. Proto napřed udělá kompletní SEO analýzu.

 

Začneme se SEO analýzou

SEO analýza obsahuje velké množství prvků, které jsou potřeba ohlídat a z nichž sestaví a oznámí vám, jak si oproti ostatním webovým stránkám vedete právě vy. Ale nejen to! SEO analýza umí nahlédnout i do strategie a směřování taktiky vašich konkurentů, čím vám umožní učinit účinné kroky právě k vaší popularitě, pokud se jim dokážete vyrovnat.

Jednou z nejzákladnějších věcí, co si musíte uvědomit, je, že nesmíte nabýt dojmu, že všechny ostatní weby jsou pro vás jasnou konkurencí, od kterých se musíte co nejvíc izolovat. Právě naopak. Proto je to internetová síť. Čím více kontaktů s dalšími stránkami navážete, čím víc se budete vzájemně o sebe o sebe opírat a "přeposílat" si návštěvníky, tím lépe pro vás. Říká se tomu linkbuilding neboli budování zpětných odkazů. Bylo by samozřejmě vhodné vyhledávat stránky podobně zaměřené, jinak návštěvníky patrně příliš neoslovíte.

 

Budování kvalitních zpětných odkazů

Linkbuilding je nezbytným prostředkem pro zvýšení ranků vašich stránek. Jestliže vybudujem síť vhodně umístěných zpětných odkazů z webů s relevantní tématikou, úspěch je zaručen! Zde naleznete podrobnější informace o postupech linkbuildingu.

 

Onpage úpravy

 

Zaměření na relevantní klíčová slova

Klíčová slova, jedna z nejdůležitějších podmínek pro nalezení vašich webových stránek. I ta mají svá pravidla. Kde je používat, v jaké míře a která jsou vlastně ta vhodná a pravá, abyste měli co největší šanci, i na toto vám odpoví SEO analýza.

Tím se nám nabízí otázka univerzálnosti a otevřenosti webu. Je jasné, že čím zaměřenější bude téma na určitou skupinu, tím více se bude zmenšovat okruh návštěvníků, kteří ho budou navštěvovat. Jde o tzv. "uživatelskou nenáročnost", jež je samozřejmě jednou z nejzákladnějších složek analýzy.

 

Oprava / odstranění nefunkčních stránek

Velmi neoblíbenou záležitostí u uživatelů internetu jsou tzv. chyby 404, která velmi znatelně umí snížit popularitu daného webu. Když vás něco zajímá a místo obsahu na vás vyskočí tohle, patrně byste nejradši své zařízení vyhodili z okna nebo zastřelili toho, kdo vám neplatný odkaz poskytl. Nedělejte to ani vy vašim návštěvníkům. Pokud něco podobného u vašeho webu hrozí, SEO analýza vás na to upozorní a můžete to vyřešit.

 

Zrychlení načítání webu

Další naprosto klíčovou součástí SEO analýzy je rychlost načítání vašich webovek. Možná vás to překvapí, možná ne, ale není to důležité jen pro návštěvníky, kteří místo toho, aby čekali pět minut na načtení si raději rozkliknou jiný odkaz, ale je i součástí oné "šablony", kterou používá počítač pro seřazování odkazů při vyhledávání. Proto není radno tento velice důležitý faktor zanedbat.

Volba vhodné struktury webu

Stejně tak mezi nejdůležitější složky patří struktura webu. A to opět nejen pro vyhledávač, ale hlavně pro návštěvníky, kteří se v dnešní uspěchané době potřebují co nejrychleji na vašich stránkách zorientovat a potřebují, aby jim bylo jasné, co to vlastně našli a k čemu jim to bude dobré. A nutno uznat, že je to taky neopominutelné po stránce vzhledové.

 

H1, H2, H3

Od toho se také odvíjí například používání nadpisů, což je věc, kterou vám SEO analýza samozřejmě ohlídá taktéž. Nejen, že to dobře vypadá a text to zpřehlední, ale je to další klíč pro vyhledávače, které upřednostňují nadpisy H1 - H6. Ale největší důraz stejně kladou na H1 a H2.

 

Použitelnost webových stránek

Použitelnost webu je faktor, který je momentálně velmi silně na vzestupu vzhledem k tomu, že rychle roste počet zařízení, na kterých můžeme internet používat. Jde o to, aby vaše webové stránky byly stejně atraktivní, přehledné a využitelné pro všechny platformy prohlížecích zařízení. Od telefonů, přes různé tablety, čtečky atp. až po notebooky a stolní počítače.

 

Začněte pracovat nad SEO již dnes!

Nemyslete si, že když máte stránky fungující už několik let, že na nich SEO optimalizace už nic nezmění. Není to pravda. Jen se vám lehce prodraží, protože je velká pravděpodobnost, že tam najdete více chyb a podnětů k přemýšlení a předělání, než když začínáte, ale na změnu není nikdy pozdě. Především na změnu k lepšímu ne.

 

SEO agentura v Praze

Hledáte-li SEO agenturu v Praze, která vy vám mohla pomoci vyřešit, co tíží srdce vašeho webu, můžete například kontaktovat společnost MEDIAUNIT.cz. Jedná se o podnik se špičkovými specialisty a bohatými zkušenostmi. Férové jednání i co se týče financí, velmi příjemná a rychlá komunikace přes webové stránky je samozřejmostí. Web mají velmi přehledný a vždycky přesně víte, do čeho jdete, což koneckonců dokazuje množství spokojených klientů.

Více se dozvíte přímo na stránkách MEDIAUNIT.cz.


Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x