Cykloturistika se dá provozovat v každém věku díky elektrokolu

14. červenec 2016  PR   Sport  11391 zobrazení  422 slov

PR. Říkáte si, že cykloturistika je jen pro mladé lidi a vy starší už můžete jen tiše závidět, jak se mládež prohání po stezkách a horách? Pak vás vyvedeme z omylu. Díky elektrokolu se i na delší projížďky můžete vydat i vy.

Zdroj: ekolo-kolo.czZdroj: ekolo-kolo.cz

 

Moderní elektrokola umějí přidat na výkonu spoustu wattů

Elektrické kolo není jistě žádnou novinkou. Spousta domácích kutilů už s tímto nápadem přišla. Jenže dnes už je situace úplně jiná. Elektrokola se vyrábějí sériově, stejně jako klasické bycikly.

Nemyslete si, že jde o nějakou babetu, která byla před lety oblíbená mezi seniory. I na elektrickém kole totiž musíte pořád šlapat do pedálů. Oproti klasickému kolu máte ale výhodu v tom, že pokud se příliš namáháte, stačí zapnout přídavný motor a ten vám přidá na výkonu. Jízda bude rázem o poznání pohodlnější a méně namáhavá. Právě proto je elektrokolo vhodné i pro lidi staršího věku, kteří si už na projížďky na klasickém kole netroufnou.

Prodává se stále více modelů

Elektrická kola se dnes vyrábějí v mnoha verzích. Můžete si tak pořídit e-kolo do města i do terénu, existují varianty pro ženy, muže, dokonce i děti. Ano, ekolo je vhodné pro lidi každého věku. I s ním se dá skvěle zlepšovat a udržovat fyzická kondice, posilujete zejména svaly na dolních končetinách.

I staré kolo se snadno může přeměnit na moderní e-kolo

Pokud si říkáte, že na nové kolo nemáte a e-kolo by bylo příliš drahé, pak je vhodné zmínit, že se dá dokonce i klasické kolo přestavět na elektrické. A není to nijak zvlášť náročné. V odborném servisu to zvládnou hravě během pár desítek minut. Přestavba na elektrokolo přitom není nijak finančně náročná, vejdete se maximálně do několika tisíc korun. Vzhledem k tomu, jak vám usnadní jízdu, se takováto investice rozhodně vyplatí, nemyslíte?


Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x