Jak vybrat běžecký pás, abyste se při cvičení netrápili?

5. říjen 2016  PR   Sport  10624 zobrazení  435 slov

PR. Ne vždy je možné si ve volném čase zaběhat venku ve volné přírodě. Pokud máte rádi běhání a zlepšujete si tím fyzičku, je dobré uvažovat nad tím, že byste si domů pořídili kvalitní běžecký pás. Při jeho výběru se ale rozhodně neřiďte pouze cenou.

Zdroj: penzo-sport.czZdroj: penzo-sport.cz

Základem dobrého pásu je výkonný motor

Pokud vás zajímá, jak vybrat běžecký pás, pak vězte, že cena je snad tím posledním, nač se zaměřit. Hlavní je samotná kvalita a parametry přístroje. Při výběru si proto všímejte hlavně toho, jak výkonný má každý pás motor. Platí, že čím silnější je motor, tím méně síly potřebujete vykonat při uvedení pásu v provoz.

Pozor na kvalitu pásu a jeho tvrdost

Důležité je také všímat si samotného pásu. Ideální je, pokud má dostatečnou pružnost. Nedochází totiž k tak velkému namáhání kloubů. Příliš tvrdý pás může způsobit bolesti kloubů a svalstva. Při dlouhodobějším pravidelném používání pak může být spíše na škodu. Je to stejné, jako kdybyste neustále běhali ve špatných botách na betonovém chodníku.

Dobrý pás vám sleduje celou řadu dat

Kvalitní běžecký pás se pozná i podle přístrojové desky. U moderních pásů je dnes naprostou samozřejmostí, že vám měří tepovou frekvenci, počítají spálené kalorie, měří rychlost běhu, případně ukazují i další praktické parametry, podle nichž si můžete uzpůsobit intenzitu cvičení.

Teprve poté, co prozkoumáte jednotlivé parametry, je na čase vybírat běžecký pás podle ceny.

Na kolik vás běžecký pás vyjde?

Nejlevnější varianty stojí i pod 10.000 Kč, ty se ale příliš nedoporučují pro pravidelné používání. Vždy je lepší investovat o nějakou tu korunu více, určitě se to v konečném důsledku vyplatí. Opravdu kvalitní běžecké pásy stojí od 20.000 Kč výše, profesionální pak klidně i dvojnásobek či trojnásobek této sumy.

Velký výběr běžeckých pásů, které jsou vhodné pro domácí použití i do fitness center, najdete v internetovém obchodě prodejce Penzo Sport.


Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x