Úspěch v lize. Fotbalisté Pardubic vyhráli vůbec poprvé dvakrát po sobě
Fotbalový stadion v Pardubicích.

Fotbalistům FK Pardubice nečekaně úspěšně vyšel přelom podzimní a jarní části první ligy. Vyhráli vůbec poprvé v sezoně dvakrát po sobě.

Před vánoční přestávkou zdolali fotbalisté FK Pardubice překvapivě Slovan Liberec 2:0 a 10. února na prosincový úspěch navázali snad ještě senzačnějším způsobem. Vítězství Východočechů v Uherském Hradišti na půdě 1. FC Slovácko 2:1 stavěl hodně vysoko spokojený pardubický trenér Radoslav Kováč.

„Pro nás je to velmi důležitý výsledek. Musíme si uvědomit, že herní zkušenost a fotbalová kvalita jsou na straně Slovácka, to je jasné,“ pravil Radoslav Kováč v těchto intencích na tiskovce po utkání.

„Před zápasem i  v jeho průběhu, kdy domácí vyrovnali, bych byl spokojen i s bodem. A to, že nám vyšel v nastavení druhého poločasu fantastický brejk a z něho rezultoval vítězný gól, byla skvělá tečka. Měli jsme štěstí, ale musím pochválit celý tým,“ podotkl Radoslav Kováč.

Pardubický kouč si cenil i toho, že jeho svěřenci uhlídali po podzimu nejlepšího ligového střelce Marka Havlíka ze Slovácka.

„Věnovali jsme se ale v defenzivě spíše celkově soupeři, nejen jednotlivcům. Věděli jsme, že každý protihráč musí být dostupovaný, aby měli co nejméně prostoru. Jsem rád, že jsme to zvládli, i když jsme dohrávali o deseti bez vyloučeného Dominika Mareše. Těch červených karet na naší straně už bylo docela dost,“ rekapituloval pardubický trenér.

Boj o záchranu: Další vývoj naznačí zápas v Karviné

Byť si Východočeši třemi body polepšili, rozhodně nemají důvod k uspokojení.

„Poslední Dynamo České Budějovice taky vyhrály, tím se bodově dotáhly na předposlední příčku. Takže situace týmů v nejspodnějších pater tabulky je vyrovnaná a složitá. Teď nás čeká už ve středu 14. února zápas s MFK Karviná, která hraje rovněž o záchranu,“ připomněl Radoslav Kováč ligovou realitu.

Staronovou tváří v kádru Pardubic je obránce Martin Chlumecký, který se vrátil z Polska. V české první lize už působil ve vícero klubech. Naopak první zkušenosti s českým fotbalem sbírá Laurent Kissiedou z Pobřeží Slonoviny, který působil naposledy v USA.

Doporučujeme