Benzina promění čerpací stanice na Orlen. Chce jednotně vystupovat v 5 evropských zemích

29. říjen 2021  Redakce   Auto  3160 zobrazení  248 slov

Pokud řidič pojede z Česka do Německa, odtud do Polska a Litvy a vrátí se přes Slovensko, všude by na cestách měl potkávat jednotnou image čerpacích stanic pod jménem Orlen.

Rembranding Benziny na Orlen. Foto: Benzina OrlenRembranding Benziny na Orlen. Foto: Benzina Orlen

Značka Benzina má postupně zmizet z českých silnic. Rebrandingem chce firma docílit jednotného vystupování. Benzina se stala v roce 2002 součástí koncernu Unipetrol, který o tři roky později koupil polský petrochemický koncern Orlen.

Reklama

Orlen je největším zpracovatelem ropy ve střední a východní Evropě, kde provozuje zhruba tři tisíce čerpacích stanic. V Česku je zhruba 400 pump.

Značka Benzina byla po celou dobu zachována, přestože Orlen se již několikrát pokoušel Benzinu přejmenovat. Podle analýz z trhu nakonec Benzina byla zachována, přestože Orlen se alespoň prosadil s logem k logu Benziny.

Nakonec Benzina z českého trhu má postupně zmizet zcela a čerpací stanice mají mít nový název Orlen. Avšak má to být postupný proces.

Všechny nově zrekonstruované stanice v Česku a na Slovensku budou nově nést společný název Benzina Orlen. Dominantním vizuálním prvkem bude stylizovaný orel značky Orlen.

Orlen má v plánu uvést na trh nové produkty a služby. Tradiční bíločervené barvy zůstanou nezměněné. Základ občerstvovacího konceptu Stop Cafe a portfolium nabízených produktů včetně paliv Verva a Efecta zůstane rovněž stejný, uvedl Michal Procházka z Orlen pro MediaGuru.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.02 hvězdiček / Hodnoceno: 49x