Elektrický model Citigo-e iV a plug-in hybridní Superb nastartují změnu u dealerů. Mají prodávat i elektřinu

28. říjen 2019  Redakce   Auto  2913 zobrazení  301 slov

Škoda Auto plánuje v roce 2020 jen v České republice prodat 3 200 aut do zásuvky, z čehož bude 2 500 elektrických miniaut a 700 hybridních vozů střední třídy. Připraveni musí být i prodejci.

Dobíjecí stanice v autosalonu Škoda Auto. Foto: Škoda AutoDobíjecí stanice v autosalonu Škoda Auto. Foto: Škoda Auto

Dealerská síť Škody prochází budováním infrastruktury a od 1. ledna 2020 bude na elektroauta do nějaké míry připraveno všech 230 prodejců na českém trhu, uvedl pro média šéf českého zastoupení Škody Luboš Vlček.

Reklama

Na českém trhu budou prodejci mít možnost si vybrat ze tří variant pro vybavenost autosalónů.

Avšak ve všech variantách mají zákazníci jistotu, že si elektroauto mohou koupit i odvézt na servis.

Všichni prodejci budou mít speciální eCorner. Tedy místo, kde si zákazník bude moci auto do zásuvky prohlédnout - bude u něj wallbox, aby si mohl vyzkoušet, jak se zapojuje a odpojuje dobíjecí kabel. Tato kategorie v dealerské síti se jmenuje Minimum.

Od druhého stupně Optimum se také počítá s dobíječkou na ploše, kde se prodávají ojetiny. A také s veřejnou nebo poloveřejnou dobíjecí stanicí.

Minimálně se musí jednat o stojan na střídavý proud s výkonem 11 kilowattů, v případě varianty Business je požadavek na rychlodobíjení stejnosměrným proudem.

Plány Škoda Auto

Začátek roku 2020: Objeví se první čistě elektrické Citigo-e iV a plug-in hybridní Superb iV.
Polovina roku 2020: Škoda Octavia plug-in hybrid.
Začátek roku 2021: Elektrické SUV-kupé na platformě MEB vyvinuté speciálně pro elektromobily.
Dále: Hovoří se o dalších dvou elektrických autech. Mělo by se jednat o klasické SUV a vůz velikosti Fabie.
2025: Prodeje elektromobilů tvoří 15-25 % z celkových čísel.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x