Toyota Yaris se už vyrábí v Kolíně. Bude v hybridní i čistě benzinové variantě

9. listopad 2021  Redakce   Auto  1439 zobrazení  287 slov

V závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně se nově vyrábí vozy na nové podvozkové platformě TNGA (Toyota New Global Architecture), a to jak s klasickým spalovacím motorem, tak i hybridní variantu. Toyotu Yaris brzy doplní na nově přebudované a doplněné lince nové Aygo X.

Toyota Yaris. Foto: ToyotaToyota Yaris. Foto: Toyota

Závod, který je od ledna 2021 ve stoprocentním vlastnictví společnosti Toyota Motor Corporation, se zaměřuje na produkci menších vozidel ze segmentů A a B.

Reklama

Toyota Yaris se v Kolíně nyní vyrábí na stejné lince jako modely Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1.

Denně z výrobní linky sjede asi 700 až 800 vozů. Po plném náběhu se bude denně v Kolíně ve třísměnném provozu vyrábět na 1000 vozů. Zhruba polovinu z nich bude tvořit Yaris, další polovinu zbývající modely.

Kolínská Toyota se stává druhým evropským závodem, který bude vyrábět Yaris. V Kolíně se bude Yaris vyrábět s hybridním i běžným spalovacím pohonem.

"V posledních třech letech jsme vybudovali nové výrobní prostory, nastavili nové logistické trasy, zapojili nové dodavatele, nainstalovali nové technologie, a v závodu Toyota jsme přivítali bezmála 1600 nových zaměstnanců," uvedl prezident Toyota Motor Manufacturing Czech Republic Koreatsu Aoki.

Model Yaris využívá jako první v segmentu novou podvozkovou platformu TNGA (Toyota New Global Architecture). V nabídce motorizací je nový tříválcový benzínový agregát 1,5 Dynamic Force o výkonu 121 koní a jeho hybridní provedení 1.5 Hybrid Dynamic Force s výkonem 116 koní, které poskytuje řidiči agilnější reakce, nárůst systémového výkonu o 15 procent a snížení spotřeby o více než 20 procent.

Toyota Yaris se v Česku prodává za cenu od 350 000 korun. Hybrid se dá pořídit od 460 000 Kč.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil