U Sokolova vzniká polygon BMW a shání zaměstnance. Bude jich o stovky méně

18. listopad 2021  Redakce   Auto  4817 zobrazení  299 slov

S pozměněnými plány vzniká zkušební polygon bavorské automobilky u Sokolova. Společnost BMW Group vypsala první výběrová řízení na nové zaměstnance pro Vývojové centrum pro vývoj autonomních aut.

Stavba polygonu BMW Group u Sokolova. Foto: BMW GroupStavba polygonu BMW Group u Sokolova. Foto: BMW Group

Místo sedmi set zaměstnanců plánuje BMW Group v Sokolově vystačit si se stovkou pracovníků, omezilo i stavební plány.

Reklama

Kvůli dopadům pandemie BMW zredukovalo nejen plánované počty zaměstnanců, ale také rozsah investic. Nesnížilo sice původní rozpočet tří set milionů eur, v lokalitě Podkrušnohorská výsypka ale kvůli zdražování stavebních prací a materiálů vybuduje méně tratí a budov, než plánovalo.

Jak dříve uvedly Hospodářské noviny, místo šestnácti testovacích modulů vybuduje šest. A nevznikne centrální budova, dílny, čerpací stanice, vytrvalostní a klasická dálnice, trakční a brzdné pruhy.

„Vše směřuje ke puštění plného provozu v červnu 2023. Práce probíhají podle plánu,“ uvedla automobilka na konci října 2021 v tiskové zprávě. Podle výrobce aut komplexnost a vysoká specializace celého projektu vyžaduje již nyní postupný nábor a personální obsazení zejména provozních pozic.

Mezi prvními budou přijati specialisté bezpečnosti zkušebních tratí a řízení testů. Před nástupem na tuto pozici budou muset noví spolupracovníci absolvovat sérii školení v ostatních vývojových centrech BMW Group v Německu, ve Francii či ve Švédsku.

V připravovaném BMW Group Vývojovém centru budou vznikat automobily vybavené nejmodernějšími systémy pro autonomní jízdu na světě.

BMW bude na Sokolovsku testovat výhradně osobní vozy z produkce značek BMW, MINI a Rolls-Royce, a to v utajeném režimu: polygon nebude veřejnosti přístupný.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.07 hvězdiček / Hodnoceno: 144x