Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Priske vyměňuje Spartu za Feyenoord. Novým trenérem je Friis
Fotbalový stadion na Letné.

Výměna hlavního kouče u mistra české fotbalové ligy. Brian Priske odchází do Feyenoord Rotterdam. Novým trenérem Sparty Praha je Lars Friis.

Odchod hlavního kouče z Letné je potvrzen. Brian Priske po dvou úspěšných letech odchází ze Sparty Praha. Míří do Nizozemska, kde přijal nabídku trénovat Feyenoord Rotterdam. Sparta zároveň jmenovala novým koučem Larse Friise, který již u klubu působil v roli asistenta.

„Brian dal Spartě dva krásné roky, ve kterých jsme byli opravdu úspěšní. Získali jsme tři trofeje a v druhé sezoně jsme se úspěšně prezentovali i v Evropě. Máme za sebou období, které nás všechny obohatilo, posílilo a přineslo spoustu radosti,“ komentoval změnu na trenérském postu na webu klubu sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Ke svému angažmá ve Spartě se vyjádřil i Brian Priske.

„První titul provázela určitá nejistota, která byl způsobená tím, že jsme čekali dlouhých devět let. Museli jsme tedy být hodně odolní. V druhé sezoně jsme ovšem jasně ukázali, že jsme nejlepším týmem v Česku. Byli jsme po celou dobu dominantní, hráli skvělý fotbal, vybojovali double a zapsali rekordních ligových 87 bodů. Jsme neskutečně hrdí na to, že kluci titul obhájili. S podobným úspěchem jsem se ve své kariéře doposud nesetkal, stejně tak jako mnoho mých kolegů,“ shrnul sedmačtyřiceti letý Dán nesporné úspěchy svého týmu.

Podle informací Sport.cz obdrží Letenští jako kompenzaci 2,5 milionu eur (v přepočtu přibližně 62 milionů korun). Dánský kouč podepsal v novém působišti kontrakt do roku 2027.

Tým přebírá Lars Friis a čeká ho boj o Ligu mistrů

V nadcházející ligové sezóně Spartu čeká těžký úkol. Nejen obhájit prvoligový titul, ale především díky prvnímu místu se přím o probojovat do prestižní Ligy mistrů. Navíc díky letošnímu úspěchu nového trenéra čeká předkolo Ligy mistrů, které začíná už v létě.

Novým hlavním trenérem byl jmenován Lars Friis. Dánský trenér naváže na práci, kterou v posledních osmnácti měsících odváděl ve Spartě. Nebude to však v roli asistenta trenéra, ale v pozici hlavního kouče. Vedení klubu podepsalo s novým šéfem střídačky víceletý kontrakt.

„Nejdůležitější pro nás bylo pokračovat v práci podle jasně nastaveného klubového systému. Proto jsme zvolili Larse. Je to právě on, kdo má všechny předpoklady, aby se stal úspěšným koučem Sparty. Mluvím o jeho vnímání tréninkového procesu, způsobu koučinku, představě o obrazu hry a jeho taktické vybavenosti,“ řekl sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický.

„Zároveň už víme, že má přesah i směrem k práci v dalších našich kategoriích. Je to velmi pracovitý člověk, který měl na našem herním projevu v posledních osmnácti měsících velký podíl,“ vysvětlil Tomáš Rosický.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama