Autentické procházky lákají na podzim k poznávání Brna

11. říjen 2022  Redakce   Brno  585 zobrazení  269 slov

Podzimní dny vybízejí zůstat doma s šálkem horkého čaje. Byla by ale škoda nevyrazit alespoň jednou do ulic Brna na podzimní sérii autentických prohlídek.

Ilustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOW

Tentokrát účastníky čeká Ústřední hřbitov nebo si mohou projít místa spjatá s Janem Skácelem, který by letos oslavil 100 let.

Reklama

Jak uvádí web města Brna, na komentované prohlídky v režii TIC Brno mohou zájemci vyrazit ve všední dny i o víkendu až do listopadu. V každé sezoně se setkají s oblíbenými opakujícími se tématy, ale i novinkami.

Pro koho je chůze příliš pomalá, ať zkusí running tours. Novinkou je trasa Vilky, parky, kopečky, proběhnout se ale můžete také kolem důležitých památek na trase Přes vilu Tugendhat k Cejlu nebo po brněnském výstavišti, kde běžci zdolají i věž pavilonu G.

Pokud je pro někoho podzim na procházku příliš sychravý, může zkusit některou z vyhlídkových jízd turistickým minibusem. Kromě osvědčených cest do dělnických kolonií či naopak za slavnými vilami nebo paláci průmyslové aristokracie se nabízí i nová trasa Po stopách Leoše Janáčka.

V rámci projektu Brno INdustrial si zájemci nově projdou také Kamennou kolonii a Divišovu čtvrť. Ať už se vypraví na legendární místa brněnského sportu, nebo na Ústřední hřbitov či za poznáním města za hradbami či zdejších svatých, všechny důležité informace najdou na webu autenticke-prohlidky-brno.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x