Brněnský dopravní podnik chystá investice za více než miliardu

16. prosinec 2020  Redakce   Brno  1672 zobrazení  448 slov

Dopravní podnik města Brna ani přes ztráty způsobené koronavirem neustoupí od nejdůležitějších plánovaných stavebních i strojních investic.

Z Brna. Foto: MediaShow.czZ Brna. Foto: MediaShow.cz

Během roku 2021 opraví 1250 metrů tramvajových tratí dvoukolejně, pokračovat budou projekty Tramvaj Plotní a stavba tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu.

Reklama

V rámci obnovy vozového parku podnik investuje do nových autobusů a tramvají Drak, které sám montuje v ústředních dílnách. Celkově podnik do největších projektů investuje necelé 1,3 miliardy korun.

„Za klíčové pro město Brno z hlediska provozu městské hromadné dopravy považuji v příštím roce dokončení tramvajové trati v ulici Plotní, která významně zlepší úroveň cestování v této oblasti. Dalším důležitým a velkým projektem je rekonstrukce ulice Lesnická, která zahrnuje rekonstrukci kanalizace, vodovodů, tramvajové trati, veřejného osvětlení a vybudování nových bezbariérových zastávek,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Stavební investice DPMB

Rekonstrukce tramvajové trati Lesnická

Lesnickou ulici čeká kompletní rekonstrukce včetně kanalizace, vody a dalších sítí. „Provedeme zde kompletní rekonstrukci tramvajového svršku, trolejového vedení a napájecích kabelů. Zastávky Tomanovaa Zemědělská budou nově bezbariérové a vybavené elektronickými panely pro lepší informovanost cestujících o spojích a mimořádných událostech,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že podnik aplikuje všechna moderní protihluková opatření jako jsou pryžové bokovnice a antivibrační rohože.

Rekonstrukce kolejového trojúhelníku Semilasso

Předmětem rekonstrukce bude kompletní výměna kolejového roštu za použití moderních prvků pro snížení hlučnosti. „V současné době není vzhledem k nedostatečné osové vzdálenosti možné míjení tramvají v zatáčce od Semilassa ke královopolskému nádraží. V rámci rekonstrukce dojde k technické úpravě křížení tak, aby mohly vozy místem projíždět souběžně,“ řekl Havránek. Součástí projektu jsou i úpravy trolejového vedení.

Rekonstrukce tramvajové smyčky Komárov

V rámci projektu DPMB provede kompletní rekonstrukci tramvajového svršku, trolejového vedenía napájecích kabelů. Výstupní i nástupní zastávky ve smyčce budou nově bezbariérové. Rekonstrukce bude DPMB koordinovat s Brněnskými komunikacemi, které současně opraví chodníky v přilehlém parku a autobusovou zastávku Komárov ve směru z centra.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x