Brněnský dopravní podnik vylepšuje zázemí pro řidiče

12. listopad 2020  Redakce   Brno  2143 zobrazení  436 slov

Dopravní podnik města Brna modernizuje zázemí pro řidiče. Řidiči Dopravního podniku města Brna mohou volné chvíle trávit v nově vybavených odpočinkových místnostech. Dopravce tak pokračuje ve zvelebovaní zázemí pro zaměstnance, tentokrát ve vozovnách Komín a Husovice.

Tramvaj v Brně. Foto: MediaShow.czTramvaj v Brně. Foto: MediaShow.cz

„Souběžně pokračuje projekt obnovy sociálního zázemí pro řidiče na konečných zastávkách, jen letos DPMB obměnil tři buňky, v příštím roce přijdou na řadu další čtyři,“ uvedla tisková mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková v tiskové zprávě pro média včetně MediaShow.cz.

Reklama

„Chceme, aby se řidiči cítili dobře nejen přímo při výkonu své profese, ale i v době, kdy mají přestávku a potřebují si vydechnout,“ podotkl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

„Odpočinkové místnosti ve vozovnách Komín a Husovice prošly opravou, získaly novou výmalbu a vybavení, po Novém roce k nim přibudou nová zázemí v Medlánkách, a to jak pro řidiče autobusů, tak tramvají,“ dodal ředitel.

Dosavadní vybavení a stav místností byl nevyhovující. Proměna v oázy klidu obnášela mj. nové podlahy, elektroinstalace, osvětlení a technické vybavení. Náklady podnik vyšly na více než milion korun.

„V místnostech tráví nejvíce času řidiči v záloze nebo ti co mají tzv. trhačky – tedy jezdí v ranní a odpolední špičce a mezi tím mají volno,“
sdělil dopravní ředitel Jan Seitl.

„K dispozici zde mají chladničku, služební PC s přístupem na portál řidičů, televizi a nově i klimatizaci. Běžně místnost využije 20-30 řidičů denně, v současné době je to číslo nižší, protože jim doporučujeme místnosti využívat jen v nejnutnějším případě. Věříme, že až šíření nákazy pomine, nových místností si užijí,“ vysvětlil Jan Seitl.

Souběžně dopravní podnik pokračuje v projektu obnovy sociálního zázemí na konečných zastávkách. Staré buňky jsou postupně nahrazovány novými ocelovými stavbami v šedo-červené barvě.

„Základ tvoří denní místnost pro řidiče a toaleta s příslušným technickým zázemím. V letošním roce jsme tímto způsobem zmodernizovali buňky na konečných Jírovcova, Maloměřický most a Babická, v příštím roce se modernizace dočkají Rakovecká, Ukrajinská, Ústřední hřbitov a Kárníkova,“
dodal Havránek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x