Brno bude mít nové slavnostní osvětlení ulic

31. březen 2022  Redakce   Brno  943 zobrazení  320 slov

Slavnostní osvětlení ulic v centru Brna je historicky spjato s pořádáním veletrhů, dnes patří ke každodennímu koloritu a řada lidí je už možná ani nevnímá.

Ilustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOW

Změny, která by měla nastat ještě letos, si ale všimnou určitě. Po zhruba 70 letech se pouliční girlandy dočkají nového vzhledu. Soutěžní návrhy na jejich podobu představuje výstava v Urban centru na Staré radnici, která potrvá do 20. května. Uvedl to v tiskové zprávě web města Brna.

Reklama

Nová podoba se týká 36 girland na České, Středově, Běhounské, Kobližné a Masarykově. Vítězný návrh z designérské soutěže vzešel od studia VISUALOVE. Odkazuje na vizuál města Brna a porota ocenila, jak s ním dokáže skvěle variabilně pracovat.

Nově navržené girlandy by měly podle zadání vycházet ze současných technologických možností a měly by být uzpůsobené pro provoz a snadnou údržbu ve veřejném prostoru. Jejich primárním účelem je však především přispět k vizuální kultivaci brněnských ulic a k tvorbě a šíření „značky“ města.

První fáze soutěže byla přístupná všem potenciálním účastníkům bez omezení, zapojilo se do ní deset soutěžících. Do druhé fáze pak porota složená z odborníků a zástupců města vybrala čtyři nejlepší soutěžní návrhy, jejichž autoři byli vyzváni k dopracování projektu.

Právě tyto čtyři návrhy jsou momentálně k vidění v Urban centru.Urban centrum se nachází na Mečové 5, je přístupné ve všední dny od 10 do 18 a vstup na výstavy je zdarma. Na aktuální expozici Brněnské neony se lidé mohou přijít podívat až do 20. května. Více na urbancentrum.brno.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x