Do Brna se sjeli odborníci z celého světa

26. květen 2022  Redakce   Brno  846 zobrazení  215 slov

Z blízké Bratislavy i Poznaně, ale i z geograficky vzdáleného Tedžonu nebo Tchao-jüanu a z dalších šesti partnerských měst přijeli odborníci a zástupci nejrůznějších institucí, aby v Brně sdíleli své poznatky i příklady dobré praxe.

Ilustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOW

Letošní workshopy spojuje téma vědy. Uvedl to web města Brna v tiskové zprávě.

Reklama


Jak nadchnout děti pro vědu a techniku? Jak využívat open data a analýzy dat pro potřeby měst? Co říkají mladé hlasy ve výuce architektury? To jsou jen některé z otázek, které definují obsah tematických workshopů v rámci Dne partnerských měst.Všechny mají jedno společné – dotýkají se vědy.

„Toto téma jsme zvolili s ohledem na to, že letos by 200. narozeniny oslavil jeden z nejvýznamnějších brněnských vědců Gregor Johann Mendel. Brno se navíc už dlouho profiluje právě jako město vědy, výzkumu a inovací,“ popsala Andrea Opršalová z Magistrátu města Brna, který na organizaci akce spolupracoval s hvězdárnou a s univerzitami.

Na celodenní pracovní setkání se do Brna sjelo 32 účastníků z deseti partnerských měst. Při workshopech se setkávají s místními odborníky a pracovníky a výsledkem bude nejen momentální sdílení zkušeností a trendů, ale třeba i propojení do budoucna.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x