Do revitalizace zeleně investuje Brno sedm milionů

5. listopad 2020  Redakce   Brno  1408 zobrazení  348 slov

Vedení města Brna chystá revitalizaci zeleně. Sedm milionů korun investuje město do tří projektů, které zahrnují úpravu či revitalizaci zeleně. Z Národního programu Životní prostředí a ze stejného operačního programu půjde více než polovina nákladů.

Zeleň v Brně. Foto: Pixabay.comZeleň v Brně. Foto: Pixabay.com

„Dotace město získalo na revitalizaci zeleně spodního sídliště Černovice, na úpravu a dosadbu zeleně v Chládkově ulici v Žabovřeskách a na projekt přírodní zahrady v mateřské škole Veslařská,“ uvedla Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu města Brna.

Reklama

V tiskové zprávě města se uvádí, že finančně nejnáročnější je obnovení zeleně na černovickém sídlišti, které vyjde na 3,7 milionu korun, dotace pokryje 1,9 milionu. Ve výsledku má vzniknout upravené území, kde zůstanou současné stromy a přibude nová výsadba stromů a keřů. Obnovou projdou také travnaté plochy.

Rozmanitější prostředí má být přínosem nejen pro lidské obyvatele sídliště, ale také pro ptáky a hmyz. Úprava a dosadba vegetace v Chládkově ulici v Žabovřeskách vyjde na 2,8 milionu korun, dotace pokryje 1,5 milionu.

„Zaměřuje se na založení trávníků, úpravu a pročištění korun stromů i keřového porostu a dosadbu zeleně tam, kde je to třeba. Vzniknou zde také ptačí budky nebo zimoviště pro drobná zvířata," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Nejméně finančně náročným projektem je vybudování přírodní zahrady v mateřské škole Veslařská.

„Za 587 209 korun vzniknou v prostoru zahrady školky herní a didaktické přírodní prvky, také zde budou vysazeny dřeviny,“ nastínil náměstek primátorky Petr Hladík.

„Větší počet vzdělávacích aktivit tak bude možné přesunout do venkovního prostoru, což je vhodné nejen z hlediska současné epidemiologické situace, ale zejména s ohledem na prodloužený provoz této mateřské školy. Projekt získal dotaci ve výši 499 128 korun, což odpovídá 85 procentům nákladů," dodal náměstek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x