Dopravní nostalgie v Brně potěší fandy dopravy

22. červen 2021  Redakce   Brno  1216 zobrazení  230 slov

Tradiční akce Dopravní nostalgie v Brně bude ve dnech 26. a 27. června lákadlem nejen pro fanoušky dopravy, ale i milovníky historických klenotů a retro kousků.

Dopravní nostalgie Brno. Foto DPM BrnaDopravní nostalgie Brno. Foto DPM Brna

Dopravní podnik města Brna ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně do města vypustí téměř dvacítku historických vozů od koněspřežné tramvaje po vozy z 80. let minulého století, kterými se budou moci zájemci na speciálních trasách svézt.

Reklama

 

„Fakt, že nám okolnosti umožňují Dopravní nostalgii uskutečnit, je pro nás symbolem i pomyslnou oslavou toho, že se snad nejen naše město, ale vůbec veškeré dění vrací do normálu. Do ulic vyjede devět našich vozů a další vozy Technického muzea v Brně a zájemci se jimi budou moci svézt na pěti okruzích,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Vedle už tradičních zástupců historického vozového parku DPMB jako jsou tramvaje dřevák (vůz č. 107) a plecháč (vůz 4MT 134) se na akci objeví i dvě novinky – autobus Škoda 706 RTO, který dopravní podnik pořídil loni a autobus Karosa ŠM 11 z letošního roku, který se veřejnosti představí vůbec poprvé. Oba autobusy vozily cestující v 60. až 80 letech minulého století.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x