Extraligové Brno přišlo o prestižní evropský pohár

27. říjen 2020  Redakce   Brno  760 zobrazení  450 slov

Prestižní volejbalová soutěž Pohár CEV se v Brně neuskuteční, třebaže se do ní extraligový brněnský celek mužů kvalifikoval.

Z volejbalu. Foto: MediaShow.czZ volejbalu. Foto: MediaShow.cz

Nepříznivá zpráva pro český sport a především špičkový volejbal. Brněnští hráči i trenéři extraligového týmu se chystali na vstup do pohárové Evropy. Měli startovat v Poháru CEV, což je po Lize mistrů druhá nejvyšší klubová evropská soutěž s velmi prestižním významem.

Reklama

Jenže okolnosti neumožní sehrání osmifinále a tudíž Brno se na mezinárodní scéně nepředstaví.

Jak uvádí klubový web, soupeřem brněnského týmu měl být londýnský celek IBB Polonia. V současné době ale platí striktní pravidla pro cestování mezi Británií a Českem, oba týmy by před svým venkovním utkání musely zůstat ve čtrnáctidenní karanténě.

Trenér londýnského celku Evangelos Koutouleas, který v minulosti vedl i kyperský národní tým tak přišel s řešením – odehrát obě utkání na neutrální půdě právě na tomto ostrovním státu.

„Kyperská federace byla tomuto řešení nakloněna, dokonce se mělo hrát s diváky. Určitě by to bylo mediálně i sportovně zajímavé, bohužel ale Česko z hlediska pandemie spadlo do zemí kategorie C. Na Kypru bychom tak museli na testy a do povinné čtrnáctidenní karantény. Žádali jsme o výjimku tamní ministerstvo zdravotnictví, s tou jsme ale neuspěli,“ objasnil nepříjemnou situací trenér brněnských volejbalistů Ondřej Marek pro klubový web.

Naděje pro Brno, že zasáhne do Poháru CEV, zhasla. Klub sděluje široké sportovní veřejnosti, že momentálně již není možné najít jinou variantu, kde odehrát obě utkání, aniž by volejbalisté museli být na místě o čtrnáct dní déle. „Hráči si atmosféru evropského duelu neužijí," litoval Marek.

Česká extraliga je od první poloviny října pozastavena, Brněnští odehráli zatím čtyři zápasy. Kluby kvůli nouzovému stavu nemohou ani trénovat v hale.

Se složitou situací se tak musí kromě brněnského celku  vypořádávat i další čeští zástupci v evropských pohárech. Konkrétně by VK Karlovarsko mělo hrát Ligu mistrů, celky Dukly Liberec a Jihostroje České Budějovice se kvalifikovaly do Poháru CEV. Tým VK Lvi Praha zatím figuruje mezi účastníky Vyzývacího poháru.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x