Fotbalové Brno se dočkalo. Nechtělo být pro smích

7. listopad 2020  Redakce   Brno  1665 zobrazení  546 slov

V Brně už zase po dlouhé době vědí, jaké to je vyhrát v první fotbalové lize. Celek Zbrojovky si na takové chvíle musel počkat až do první poloviny listopadu.

Fotbaloý stadion. Foto: MediaShow.czFotbaloý stadion. Foto: MediaShow.cz

Fotbalová událost pro Brno. Zbrojovka se dočkala. Po letním návratu do první ligy ukončila dlouhé čekání na první výhru v sezoně. Stalo se tak až v sedmém kole v první polovině listopadu při restartu soutěže po více než měsíční nucené přestávce na ligových trávnících.

Reklama

Po sestupu z první ligy na jaře v roce 2018 absolvovala Zbrojovka účinkování v druholigových bojích. Loni neuspěla při snaze o postup v baráži, ale v červenci 2020 přece jen pronikla do první ligy z druhé příčky druholigové soutěže.

Šest podzimních zápasů brněnským fotbalistům nevyšlo. Paradoxně si pro první tříbodový zisk dojeli až do Jablonce. Trenér Miloslav Machálek, jenž je ve svých devětapadesáti letech nováčkem mezi prvoligovými trenéry, si cenil vítězství 1:0.

„Stanovili jsme si, že nechceme být každému pro smích kvůli nepovedenému vstupu do sezony. Bylo to vydřené, ale dle mého názoru zasloužené vítězství. Měli jsme mnohem víc příležitostí než domácí. Je to první úspěch a bylo by bezcenné, pokud bychom ho nepotvrdili  doma," mínil v nahrávce pro média Machálek, pro něhož to bylo vůbec první vítězství v nejvyšší soutěži.

Zbrojovka rozhodně nebyla před zápasem v Jablonci favoritem. Naopak postavení v tabulce hovořilo pro severočeský celek, který se pohybuje v horních patrech pořadí. Jenže Brněnští teoretické úvahy postavili na hlavu.

Brňané i s ohledem na nákladná hygienická opatření proti šíření covidu-19 vyrazili do dalekého Jablonce až v den zápasu.

„Každý si může vyzkoušet, jak je v současné době složité a finančně nákladné zabezpečit hotel, pro každého pokoj. Druhá věc je, že jsme hráli od 18:00, byl by luxus strávit celý den čekáním na utkání. Rozhodli jsme se pro tuto cestu a ukázalo se, že byla správná," líčil Machálek..

„Vycházeli jsme z předpokladu, že LFA je silná, že výjimku obdrží a že se hrát bude. Chystali jsme se velmi pečlivě od úterý, kdy jsme se dozvěděli ty první informace," přibližoval kouč.

Byť Zbrojovce chyběli někteří hráči ze zdravotních důvodů, tým obstál po herní stránce i z hlediska bojovnosti a nasazení. Přispěl k tomu i střední obránce Pavel Dreksa, který nastoupil poprvé v sezoně.

Patří k nejzkušenějším brněnským hráčům, protože má za sebou postupně působení v Sigmě Olomouc, FK Ústí nad Labem, Baníku Ostrava, znovu v Olomouci, v Karviné, v Baku, opět v Karviné, odkud Dreksa v lednu 2020 přišel do tehdy druholigové Zbrojovky a pomohl k postupu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.58 hvězdiček / Hodnoceno: 12x