Interaktivní Brno v číslech přibližuje venkovní výstava

15. červen 2022  Redakce   Brno  818 zobrazení  346 slov

V červnu probíhají v Brně datové žně. Co to znamená? Vychází pravidelný soubor statistik a informací o tom, co se ve městě dělo v loňském roce: Brno v číslech.

Ilustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Brna. Foto MEDIASHOW

Zajímavé infografiky nenajedete jenom na webu, po celý červen je přiblíží i výstava ve městě. Uvádí to web města Brna v tiskové zprávě.

Reklama

Brno v číslech, v minulých letech Zpráva o stavu města, představuje shrnutí toho, co se ve městě za uplynulý rok stalo. A to v datech. Pohled do čísel a statistik pomáhá ukázat město v kontextu, vývoj během let a nastiňuje směřování Brna do budoucnosti.

S výsledky se od 1. do 30. června mohou zájemci seznámit na venkovní výstavě, na které jsou prezentovány ty nejzajímavější informace o roce 2021. Tentokrát ji nenajdete na jednom místě, ale deset infopanelů je rozeseto po celém centru Brna. Každé z míst je nějakým způsobem spjato s jejich tématem.

Při procházce městem tak třeba zjistíte, kolik srážek v Brně vloni spadlo, nebo se můžete vypravit na objevitelskou cestu a projít postupně celou výstavu. Co ze zprávy vyčteme? Základním ukazatelem je vždy počet obyvatel.

Trvalý pobyt má v Brně téměř 380 tisíc lidí. Kolik osob tu však doopravdy pobývá, je druhá část otázky. Denně přítomných lidí je na území města kolem půl milionu. Tvoří je pracovníci přijíždějící každý den do zaměstnání, dále lidé žijící v Brně s trvalým bydlištěm jinde, cizinci a nezanedbatelné množství (kolem 65 tisíc) stále drží vysokoškoláci.

Jejich počet sice stagnuje, kvůli demograficky slabším ročníkům to však na statusu studentského města nic nemění. Loni se v Brně narodilo 4 432 dětí, toto vysoké číslo potvrzuje fakt, že se v jihomoravské metropoli dobře žije i mladým rodinám.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x