Loď Morava byla hlavním tahákem na Brněnské přehradě

27. říjen 2020  Redakce   Brno  1928 zobrazení  331 slov

Na Brněnské přehradě skončila letošní plavební sezona, která přilákala velký počet zájemců o lodní dopravu.

Brněnská přehrada. Foto: MediaShow.czBrněnská přehrada. Foto: MediaShow.cz

Staronová loď Morava z roku 1955 byla největším letošním tahákem 74. plavební sezony na Brněnské přehradě. Lodě převezly jen o dva tisíce méně cestujících než loni, a to 243 tisíc. Přitom sezona byla vlivem koronavirové pandemie o šest týdnů kratší.

Reklama

„Zmíněná loď Morava se vrátila na hladinu přehrady po více než roční rekonstrukci,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková v tiskové zprávě.

Na webu podniku poděkoval turistům, návštěvníkům Brněnské přehrady a všem, kteří využili služeb areálu, vedoucí lodní dopravy Martin Ecler. Symbolicky tak ukončil sezonu.

Podle Eclera byl prázdninový zájem o plavby o čtvrtinu vyšší než loni. V červenci i srpnu na Brněnské přehradě převezli téměř 90 tisíc lidí, loni to bylo o 20 až 30 tisíc méně. Návštěvnost neustávala ani v září, kdy se počet cestujících vyšplhal na 27 tisíc, loni za stejné období to bylo o 10 tisíc méně.

Generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek pro média připomněl, že letos vyjely lodě na přehradu namísto 18. dubna až na konci května. Stejně jako všechny oblasti dopravy i lodní dopravu ovlivnila současná situace.

„Přesto, že jsme sezonu začínali o šest týdnů později a provázela ji různá bezpečnostní opatření, se však naši příznivci a turisté nenechali odradit,“ cenil si ředitel přítomnosti návštěvníků.

Příští sezona by pravděpodobně měla začít tradičně v dubnu. Dopravní podnik chystá oslavy a speciální akce k polokulatému výročí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x