Práce na manipulační trati v Brně pokračují

1. duben 2021  Redakce   Brno  1378 zobrazení  291 slov

Stavba manipulační trati pro trolejbusy na Jedovnické ulici v Brně se přesunula do další fáze. Jeřáby tam instalovaly první ze stožárů trolejového vedení. Tato provizorní trať umožní přesun trolejbusů z vozovny Slatina do Líšně, odkud vyjíždí na pravidelné linky.

Z Brna. Foto DPMBZ Brna. Foto DPMB

Stávající vozovna Husovice totiž zůstane kvůli stavbě velkého městského okruhu v oblasti Tomkova náměstí a Rokytovy ulice téměř odříznutá. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Reklama

„Manipulační trať povede od křižovatky Jedovnické a Novolíšeňské po křižovatku Bělohorské a Olomoucké. Celkem bude měřit 2 270 metrůa ulehčí trolejbusům na linkách číslo 25 a 26 vjezd do vozovny Slatina během stavebních prací na velkém městském okruhu. Stavbu manipulační tratě se podařilo zkoordinovat s Jihomoravským krajem, který zahájil rekonstrukci mostů v ulici Bělohorská,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Sloupy veřejného osvětlení v ulicích Bělohorské a Jedovnické postupně nahradí sloupy kombinované, určené jak pro veřejné osvětlení, tak pro zavěšení trakčního vedení. Jeřáby osazovaly do připravených základů zhruba dvacítku stožárů, celkem jich bude instalováno 111.

V další fázi se budou pokládat kabely veřejného osvětlení, instalovat nová svítidla veřejného osvětlení
a přibližně v půlce května dojde k zavěšení trolejového vedení pro trolejbusovou trať. Dokončení stavby manipulační trati je v plánu v návaznosti na zahájení stavby velkého městského okruhu na Tomkově náměstí, předpokládáme na konci května,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x