Zelný trh v centru Brna má mít méně stánků

27. říjen 2020  Redakce   Brno  2167 zobrazení  257 slov

Zásadní změna v Brně. Týká se Zelného trhu v centru města. Méně stánků než obvykle by mělo být od 29. října 2020 na Zelném trhu v Brně.

Centrum Brna. Foto: MediaShow.czCentrum Brna. Foto: MediaShow.cz

Důvodem pro omezení počtu stánků s ovocem a zeleninou, na jejichž množství jsou zákazníci zvyklí, jsou nová opatření proti šíření koronaviru. Vláda je představila počátkem posledního říjnového týdne.

Reklama

"Podle nařízení je možné u stánků prodávat zemědělské a farmářské výrobky původem z České republiky. Ve středu, kdy opatření začíná platit, je na Zelném trhu zavřeno, ve čtvrtek se tak na trh vrátí pouze zemědělci, kteří prodávají zboží původem z České republiky," vysvětlení sdělila tisková mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Už v březnu byla venkovní tržnice uzavřena na šest týdnů. Letošní prodejní sezonu na jaře přerušil nouzový stav.

Aby trh splňoval nařízení rozestupy mezi jednotlivými stánky, budou púrodejní místa rozprostřena po celém náměstí. Správci městské části budou kontrolovat odstupy mezi nakupujícími, jak jsou na to návštěvníci upozorňováni už nyní.

Obchodníci, kteří dosud prodávají i zahraniční zboží, se podle nového opatření už na trh nevrátí. Na Zelném trhu je oproti nim obvykle dvojnásobný počet prodejců, kteří prodávají většinou vlastní zemědělskou produkci.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x