Dostupné bydlení probírala konference Fórum BD 2021

4. listopad 2021  Redakce   Bydlení  1345 zobrazení  452 slov

Počátkem listopadu se konal v Praze 3. ročník konference Fórum BD 2021, která byla určena především předsedům a ředitelům velkých bytových družstev a jejich obchodních partnerů.

Ilustrační snímek z Prahy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy. Foto MEDIASHOW

V rámci konference se probírala aktuální témata správy a provozu bytových domů, inovací v oblasti informačních technologií a také družstevní bytová výstavba, kterou se snaží hlavní město zlepšit dostupnost bydlení v metropoli.

Reklama

Velká pozornost byla soustředěna v rámci programu v zastupitelském sále Magistrátu hlavního města Prahy na družstevní bytovou výstavbu pod společnou záštitou Petra Hlaváčka, 1. náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast územního rozvoje a územního plánu, a Hany Kordové Marvanové, radní hl. m. Prahy pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení.

„Družstevní bydlení je tou nejrychlejší cestou, jak můžeme mladým rodinám, seniorům a profesím klíčovým pro chod města pomoci získat cenově dostupnější bydlení. V současné době zahajujeme projekt výstavby Dostupného družstevního bydlení v Praze 5 v lokalitě Radlická. Na tomto území vznikne až 266 nových bytů s výměrou od 54 metrů čtverečních. Spolupracujeme i s dalšími městskými částmi, kde připravujeme rovněž založení bytových družstev. Ve fázi příprav jsme momentálně s Prahou 12 a zájem projevily i Praha 10, Praha 13 a Praha 8,“ uvedla radní Hana Kordová Marvanová.

„Jsem rád za každou aktivitu, která pomůže řešit otázku bydlení v hlavním městě. Pražská developerská společnost je připravena se na takových projektech podílet a dodat patřičné zázemí pro jejich úspěšnou realizaci,“ doplnil k tématu náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního rozvoje Petr Hlaváček.

Velkou pozornost poutal především připravovaný záměr metropole nastartovat první projekt v rámci dostupného družstevního bydlení a příprava modelu garantovaného bytového družstva. 

Nové požadavky v oblasti správy bytových domů, nové povinnosti sledování spotřeb energií a dynamický vývoj v oblasti informačních technologií ukazují, kam bude třeba zaměřit pozornost pro nejbližší období.

„Oblasti IT technologií byla věnována velká část konference mimo jiné i proto, že velká bytová družstva mohou právě v tomto segmentu úspěšně spolupracovat, rozvíjet a rozšiřovat své služby ku prospěchu svých členů, vlastníků a uživatelů bytů,“ uzavřel Jan Vysloužil, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x