Brožura Labská stezka 2022 zavede turisty až do Německa

22. březen 2022  Redakce   Cestování  1179 zobrazení  234 slov

Součástí veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze byl také slavnostní křest brožury Cykloprůvodce Labská stezka 2022. Vydat se po ní lze až do Německa.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Jednou z priorit Pardubického kraje je vybudování této cyklotrasy v kvalitě cyklostezky, tedy dopravního tělesa s vyloučením motorové dopravy,“ informoval radní pro cestovní ruch a sport Alexandr Krejčíř.

Reklama

Dále doplnil: „Cílem je zvýšení bezpečnosti cyklistů a v neposlední řadě i vytvoření kvalitního turistického produktu v oblasti aktivní cykloturistiky.“

Pardubický kraj finančně podporuje výkup pozemků i činnosti svazků obcí, které pracují na realizaci výstavby Labské stezky na území Pardubického kraje.

„Labská stezka je mezinárodní produkt vedoucí od pramenů Labe až do německého Cuxhavenu, kde Labe ústí do Severního moře. Z celkových 1 300 kilometrů vede Pardubickým krajem asi 50 kilometrů dálkové cyklotrasy číslo dva,“ dodal radní Krejčíř.

Tištěný Cykloprůvodce Labská stezka 2022 je bezplatně k dispozici na turistických informačních centrech v Pardubickém kraji a v elektronické formě na krajském turistickém portálu na www.vychodni-cechy.info/tiskoviny.

A kdo by se chtěl vydat až Německa, dozví se více informací na www.labska-stezka.cz.Více informací o již zrealizované, ale i plánované výstavbě Labské stezky včetně fotografií a videí  na www.hradubickacyklostezka.cz a na www.pardubickalabska-cyklostezka.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil