Cestování do Německa a Francie. Pro příjezd z Česka platí zpřísněné podmínky

18. listopad 2021  Redakce   Cestování  1730 zobrazení  325 slov

CESTOVNÍ MAPA COVID-19 - Od neděle 14. listopadu 2021 je Česká republika zařazena na německý seznam vysoce rizikových zemí, což znamená přísnější pravidla cestování především pro neočkované. Podmínky cestování zpřísnila také Francie, která zkrátila platnost testů.

Frankfurt nad Mohanem. Foto: PixabayFrankfurt nad Mohanem. Foto: Pixabay

Změny cestování do Německa. S platností od neděle 14. listopadu 2021 je Česká republika spolu s Rakouskem a Maďarskem zařazena na německý seznam vysoce rizikových zemí.

Reklama

Znamená to zpřísnění podmínek cestování do země, které se ale vztahují primárně na neočkované. Nově je s určitými výjimkami povinný vyplněný digitální příjezdový formulář. Cestující z České republiky musí při vstupu do Německa nově disponovat potvrzením o bezinfekčnosti – tedy potvrzením o testu, očkování nebo prodělané infekci.

Neočkovaní musí po příjezdu do Německa do 10denní karantény, kterou lze ukončit pátý den negativním antigenním či PCR testem. Podrobné informace o cestování do Německa jsou dostupné na webu velvyslanectví v Berlíně.

Pravidla cestování zpřísňuje také Francie. Podmínky příjezdu pro neočkované zpřísňuje od soboty 13. listopadu 2021 také Francie. Neočkovaní se musí prokázat negativním PCR nebo antigenním testem. Zkracuje se ale jeho platnost – nově bude třeba, aby test nebyl starší 24 hodin. Podrobné informace o cestování do Francie jsou dostupné na webu velvyslanectví v Paříži.

Zimní lyžařská sezóna

Vzhledem k blížící se zimní lyžařské sezóně ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo aktualizované informace o podmínkách služeb v nejoblíbenějších lyžařských destinacích, tedy především Francii, Itálii, Rakousku, Slovensku a Švýcarsku.

Ministerstvo doporučuje, aby se čeští občané před odjezdem seznámili s epidemiologickými podmínkami v cílové destinaci. Doporučujem také kontaktovat ubytovatele, navštívit webové stránky dané turistické oblasti a zaregistrovat se v databázi DROZD.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x