Hradecký kemp Stříbrný rybník nabízí široké možnosti

11. květen 2022  Redakce   Cestování  1275 zobrazení  1274 slov

Na letošní hlavní sezonu připravil provozovatel kempu Stříbrný rybník, společnost Městské lesy Hradec Králové, několik zásadních novinek.

Foto Magistrát města Hradec KrálovéFoto Magistrát města Hradec Králové

Reklama
Letos se budou v kempu vůbec poprvé konat svatby. Pro hostiny, koncerty i firemní akce budou moci návštěvníci využívat zrekonstruovanou halu s kuchyňkou a sociálním zázemím v zadní části areálu, která poskytne až 120 míst k sezení. V blízkosti této budovy také přibývají nová parkovací stání i další příjezdová cesta do areálu vedoucí od městské části Svinary. Kromě toho kemp letos nabídne také nové stanovené městečko, rozšířené pláže na poloostrově i nové sportovní vyžití, třeba kurz vodního lyžování.
„Již to není jen místo, kam se mohou jet lidé vykoupat, ale je to místo, kde mohou rodiny s dětmi plnohodnotně strávit čtrnáctidenní dovolenou. Kromě aktivit a možností, které nabízí samotný areál, mohou vyrazit do okolních lesů nebo zavítat na hradecké památky. Díky městským lesům se z této oblasti stala turisticky velmi atraktivní lokalita, na kterou můžeme být pyšní,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.
Vedle rekreace se kemp Stříbrný rybník nově stal dalším oficiálním místem pro konání svateb v Hradci Králové. „Toto považuji za zcela vhodný krok, jelikož v Hradci Králové je počet oddávajících míst velmi omezený. V tomto případě kemp nabídne nejen místo, ale také prostory pro hostinu se zázemím, pro tanec i zábavu. Na letošní rok máme v areálu naplánováno osm svateb,“ informuje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.
Prostory budou vhodné také pro velké rodinné oslavy, firemní akce nebo dětské tábory. „Budova je určena k celoročnímu provozu, je vytápěná, má sociální zázemí a kuchyňku s výdejním oknem, dále je zde také zabudované podium i dostatek stolů a židlí. Pohodlně se zde usadí zhruba 120 osob,“ doplňuje náměstek Marek. Vedle budovy je v těchto dnech dokončováno parkoviště pro zhruba třicet automobilů. Do této oblasti vede nová příjezdová cesta, a to ve směru od Svinar, aby například svatebčané nemuseli přejíždět přes celý kemp.
V této zadní části areálu kempu přibyl také prostor pro stanové městečko. „Máme k dispozici plány z roku 1963 a už v této době se v dané lokalitě počítalo s vybudováním příjemného prostoru pro umístění stanů i karavanů. Prostor již máme připravený, nedávno jsme sem vyseli trávu. V příštím roce bychom rádi ještě tuto část kempu oživili o deset nových pevných šestiúhelných stanů pro děti, například pro tábory nebo školy v přírodě,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Směrem k hlavní pláži u restaurace postupně rostou další formy ubytování, jako jsou třeba nové mobilní domky s terasou. Právě v této oblasti ještě pro návštěvníky přibyde betonový pingpongový stůl nebo pergola se staročeskými kuželkami.

Letos se budou v kempu vůbec poprvé konat svatby. Pro hostiny, koncerty i firemní akce budou moci návštěvníci využívat zrekonstruovanou halu s kuchyňkou a sociálním zázemím v zadní části areálu, která poskytne až 120 míst k sezení.

V blízkosti této budovy také přibývají nová parkovací stání i další příjezdová cesta do areálu vedoucí od městské části Svinary. Kromě toho kemp letos nabídne také nové stanovené městečko, rozšířené pláže na poloostrově i nové sportovní vyžití, třeba kurz vodního lyžování.

„Již to není jen místo, kam se mohou jet lidé vykoupat, ale je to místo, kde mohou rodiny s dětmi plnohodnotně strávit čtrnáctidenní dovolenou. Kromě aktivit a možností, které nabízí samotný areál, mohou vyrazit do okolních lesů nebo zavítat na hradecké památky. Díky městským lesům se z této oblasti stala turisticky velmi atraktivní lokalita, na kterou můžeme být pyšní,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Vedle rekreace se kemp Stříbrný rybník nově stal dalším oficiálním místem pro konání svateb v Hradci Králové.

„Toto považuji za zcela vhodný krok, jelikož v Hradci Králové je počet oddávajících míst velmi omezený. V tomto případě kemp nabídne nejen místo, ale také prostory pro hostinu se zázemím, pro tanec i zábavu. Na letošní rok máme v areálu naplánováno osm svateb,“ informuje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

Prostory budou vhodné také pro velké rodinné oslavy, firemní akce nebo dětské tábory.

„Budova je určena k celoročnímu provozu, je vytápěná, má sociální zázemí a kuchyňku s výdejním oknem, dále je zde také zabudované podium i dostatek stolů a židlí. Pohodlně se zde usadí zhruba 120 osob,“ doplňuje náměstek Marek.

Vedle budovy je v těchto dnech dokončováno parkoviště pro zhruba třicet automobilů. Do této oblasti vede nová příjezdová cesta, a to ve směru od Svinar, aby například svatebčané nemuseli přejíždět přes celý kemp. V této zadní části areálu kempu přibyl také prostor pro stanové městečko.

„Máme k dispozici plány z roku 1963 a už v této době se v dané lokalitě počítalo s vybudováním příjemného prostoru pro umístění stanů i karavanů. Prostor již máme připravený, nedávno jsme sem vyseli trávu. V příštím roce bychom rádi ještě tuto část kempu oživili o deset nových pevných šestiúhelných stanů pro děti, například pro tábory nebo školy v přírodě,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Směrem k hlavní pláži u restaurace postupně rostou další formy ubytování, jako jsou třeba nové mobilní domky s terasou. Právě v této oblasti ještě pro návštěvníky přibyde betonový pingpongový stůl nebo pergola se staročeskými kuželkami.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x