Informační centrum v Jihlavě přivítá první návštěvníky

13. říjen 2022  Redakce   Cestování  681 zobrazení  266 slov

Prostor v ulici Matky Boží 22 v Jihlavě bude hlavním komunikačním bodem, ve kterém získají nejen turisté informace o možnostech trávení volného času ve městě nebo o kulturních či sportovních akcích.

Ilustrační snímek z Jihlavy - vyhlídková věž. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihlavy - vyhlídková věž. Foto MEDIASHOW

V Jihlavě vzniká nové turistické informační centrum (TIC). Lidé ho už brzy najdou v ulici Matky Boží 22.

Reklama

„Prostor leží na hlavním turistickém koridoru spojujícím radnici a Bránu Matky Boží, tedy dvě dominanty jihlavského historického centra,“ uvedla destinační manažerka příspěvkové organizace Brána Jihlavy Magda Svatoňová.

Prostor v ulici Matky Boží 22 je nyní prázdný a řeší se technické záležitosti. V nejbližší době však bude vybaven nezbytným mobiliářem, aby první návštěvníky přivítal už před adventem.

„Kromě běžného turistického sortimentu chystáme pro zájemce vánoční zboží i regionální produkty. Věříme, že v adventní době k nám přijdou nasát tu pravou vánoční atmosféru,“ podotkla Magda Svatoňová.

V novém roce budou pracovníci Brány Jihlava pokračovat s úpravami prostor tak, aby bylo TIC připravené na start nové turistické sezóny 2023.

„Chceme v něm dát prostor pro prezentaci i jihlavským výtvarníkům, společnostem nebo značkám, které tvoří tvář našeho města,“ doplnila.

Stávající infocentrum v Bráně Matky Boží i do budoucna zůstane a bude dál poskytovat služby návštěvníkům v rozsahu, na který jsou zvyklí. Naopak TIC v přízemí radnice se už neobnoví.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x