Jak znáte Česko? 8 tipů pro víkendový výlet

8. březen 2018  Redakce   Cestování  4761 zobrazení  433 slov

Česko nabízí plno krás a ideálních míst nejen pro víkendový výlet s rodinou a dětmi. Nabízíme osm míst, která jsou atraktivní a můžete na nich objevovat krásy naší země.

Sázava. Foto: Pixabay.comSázava. Foto: Pixabay.com

1. Šumava

Reklama

Šumava patří k Vimperku, Prachaticím a samozřejmě k Lipnu. To je magnet nejen zimní, ale i jarní a letní turistiky.

2. Novohradské hory

Mezi Kaplicemi a Novohradskými Hory se nachází pohoří Novohradské hory vklíněné mezi Rakouskem lákají čistou přírodou a samotou. Ideální pro odpočinek.

3. Třeboňsko

Kdo by neznal třeboňské rybníky. Skvělé místo pro cykloturistiku, poléhávání u rybníků i pěší procházky.

4. Posázaví

Na rozhraní jižních a středních Čech je oblast zvaná jako Posázaví. Města jako Benešov, Vlašim či Sázava jsou rovněž turisticky zajímvá místa.

5. Povltaví

Rekreovat se leze i u Vltavy. Vodní nádrže Orlík či Slapy - to jsou jarní a letní hity u vody.

6. Poohří

Na rozhraní Plzeňského, Středočeského a Ústeckého kraje je oblast nazývána jako Poohří. jsou tu města jako Žatec, Louny nebo Libochovice.

Libochovice jsou kulturním centrem celého mikroregionu. Během celého roku zde můžete navštívit spoustu akcí, na zámku i přímo v centru města.

Hlavním kulturním centrem je po celý rok zámek Libochovice. Ať sem přijdete prakticky v jakékoliv ročním období, máte možnost navštívit nejen interiéry barokního zámku a přilehlý zámecký park se skleníkem exotických rostlin, ale také výstavy květin a rostlin, které jsou zde pravidelně pořádány. Jedná se například o výstavy kaktusů či bonsají.

Z Libochovic se pak s celou rodinou můžete vydat na krátký výlet ke zřícenině hradu Hazmburk. Ten se nachází jen 4 kilometry severně od městečka.

Trasa je nenáročná, počítejte pouze s konečným výstupem ke zřícenině, kterou ale zvládnou i děti.

7. Brdy

Střední Čechy patří mezi vyhledávání turistická místa, jen severně od Prahy je poměrně hodně lokalit k odpočinku. Ať už je to Kokořínsko nebo Křivoklátsko.

Pro turisty jsou i pro veřejnost objevované Brdy.

8. Český kras

A co takhle do Českého krasu? Karlštejn, Velká Amerika, jeskyně Koněprusy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x