Jak zvýšit zájem o ČR řeší v Karlových Varech odborníci na cestovní ruch

24. květen 2022  Redakce   Cestování  927 zobrazení  569 slov

Cestovní ruch v České republice táhnou domácí turisté. Zatímco v červenci 2019, tedy před pandemií covidu-19, hosté ze zahraničí znamenali 35 % hotelových rezervací, letos si na tuto dobu objednali jen 19 % pokojů. Vyplývá to z květnových dat systému Previo, který používá více než 2 100 nezávislých hotelů.

Ilustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOW

Je tak velmi nutné zvýšit zájem o Českou republiku v celém světě. A právě to je úkolem Czech Republic Travel Trade Day, který probíhá od 23. května  v Karlových Varech.

Reklama

Jak uvádí web Karlovarského kraje, do centra regionu se sjeli odborníci na cestovní ruch z celého světa. Konkrétně 73 zástupců cestovních kanceláří a tour operátorů z 23 zemí a 86 tuzemských podnikatelů v oblasti turismu. Čekaly je nejméně dva dny plné B2B jednání, pouze nasmlouvaných schůzek bylo aktuálně na 1 500.


"Jsem moc rád, že se náš tradiční Czech Republic Travel Trade Day konečně může po téměř tříleté koronavirové pauze uskutečnit,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: “A je moc dobře, že se koná právě v Karlových Varech, které i kvůli válce na Ukrajině velmi významně pocítily výpadek turistů. Dřívější hosty z Ruska by mohli nahradit návštěvníci z Německa, jde o náš hlavní trh pro tuzemské lázně, částečně také z Izraele či z Blízkého východu. Roli přitom sehrají kampaně v zahraničí, přímá letecká spojení a akce jako je třeba právě TTD."

"Účastníci TTD mají obrovský potenciál "prodávat" Českou republiku v zahraničí, tedy přivážet k nám turisty. Na vlastní kůži nyní poznají, že Karlovarský kraj není pouze o lázeňství. Jde o místo pro rodinné dovolené v jakémkoliv období,“ tvrdí ještě Herget.

TTD se koná od roku 2016, akci přerušil pouze covid. Celkem se všech ročníků zúčastnilo na 300 nákupčích v cestovním ruchu ze všech kontinentů včetně těch nejvzdálenějších. Uskutečnilo se více než 7 000 předem domluvených jednání, na jejichž základě se zvýšil zájem navštívit Českou republiku.

V zahraničí se začalo víc mluvit nejen o městech, kde se konaly, tedy o Olomouci, Plzni, Liberci a Českých Budějovicích. Také o souvisejících krajích, účastníci TTD mají možnost region procestovat a poznat lokální zajímavosti. Letošní Czech Republic Travel Trade Day v Karlových Varech byl vyprodaný v rekordně krátké době. I na tom je vidět "hlad" po cestování.

Organizátoři – CzechTourism ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj za podpory Karlovarského kraje a ve spolupráci s městy Karlovy Vary a Mariánské Lázně – tak věří v úspěch prestižní akce.

To, že se Czech Republic Travel Trade Day 2022 koná v našem kraji, považujeme za zcela přirozené. Kde také jinde, než v regionu lázní a hornické krajiny zapsaných na seznam UNESCO, v regionu fascinujících přírodních krás Krušnohoří a Slavkovského lesa s hustou sítí cyklostezek a čím dál kvalitnějším zázemím pro rodiny s dětmi,“ uvádí hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x