Jižní Čechy se snaží zviditelnit méně známá místa

11. říjen 2022  Redakce   Cestování  602 zobrazení  362 slov

Zviditelnit méně známé venkovské památky, přiblížit místní kulturu, tradice a příklady dobré praxe nebo rozšířit možnosti dostupných výletních cílů pro širokou veřejnost. To bylo smyslem dvoudenní exkurze pro pracovníky v cestovním ruchu, kterou v první polovině měsíce října uspořádala Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Ilustrační snímekz jižních Čech - Kaplice, část náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímekz jižních Čech - Kaplice, část náměstí. Foto MEDIASHOW

Tiskovou zprávu zveřejnil web Jihočeského kraje.

Reklama

Exkurze byla uspořádána díky přeshraničnímu programu INTERREG Rakousko-Česká republika, projekt Venkovské památky; ATCZ249 a zúčastnili se jí například pracovníci z infocenter, vzdělávacích institucí, pracovníci destinací či zástupci z odborů cestovního ruchu a kultury jihočeských měst.

.„Program začal v Trocnově v Muzeu Jana Žižky z Trocnova, dále jsme pokračovali na tvrz v Tiché, přes krátkou zastávku ve Velešíně, kde byla pracovníkům představena nově vznikají geolokační hra. V pozdních odpoledních hodinách jsme navštívili Muzeum Dobčická tvrz 1945. První den exkurze byl zakončen v Holašovicích,“ přiblížila program exkurze Pavla Drunecká z JCCR.

„Druhý den exkurze začal v obci Úsilné v Eliášově dědičné štole a pokračoval do jihočeské obce roku 2022 Albrechtic nad Vltavou na kapličkový hřbitov. Díky laskavému přístupu majitele, jsme navštívili Muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství v Božeticích i mimo otevírací dobu (muzeum je oficiálně otevřeno do konce září)," sděluje Drunecká.

"Odpolední program jsme zahájili v Milevsku v Muzeu Maškar s odborným výkladem pana Kamila Hobzka. Janem Žižkou jsme naši exkurzi začali, Janem Žižkou jsme ji i končili, a to návštěvou památníku Jana Žižky, vytvořeného akademickým sochařem Emanuelem Kodetem, v Sudoměři.“ doplňuje Drunecká.

Projekt Venkovské památky ATCZ249 je zaměřen na propagaci venkovské turistiky v regionech jižní Čechy a Vysočina na české straně a v Mühlviertelu a Waldviertelu na rakouské straně. Jeho cílem je mimo zvýšení návštěvnosti venkovských památek a zvýšení počtu přenocování i podpora „znovunastartování“ přeshraničního cestovního ruchu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x