Jižní Čechy se staly nejoblíbenějším regionem

31. březen 2022  Redakce   Cestování  1281 zobrazení  561 slov

Jihočeský kraj posbíral v rámci desátého ročníku ankety Kraj mého srdce v osmi hodnocených tematických kategoriích celkem sedm „medailí“. Čtyři zlaté a tři stříbrné.  

Ilustrační snímek z Jihočeského kraje - z Tábora. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihočeského kraje - z Tábora. Foto MEDIASHOW

Nejoblíbenější je v kategoriích Kam na výlety s dětmi, Kam na letní dovolenou, pěší a cyklo, Kam na památky a historická místa a Kam za zážitkem a adrenalinem.

Reklama

Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha, pod záštitou Asociace krajů České republiky. Uvedla to tisková zpráva na webu Jihočeského kraje.

Hlavním cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Do ankety se zapojilo 3 160 ověřených hlasujících čtenářů, z toho bylo 2 143 žen a 1 017 mužů.

V absolutním pořadí nevíce bodů v hlasování získal Jihočeský kraj, a předstihl tak svého tradičního rivala Jihomoravský kraj, který skončil na druhém místě. Ocenění si kraje převzaly v rámci 30. ročníku veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, na kterém jižní Čechy tradičně prezentovaly turistickou nabídku svého regionu.

Umístění kraje kvitoval i jihočeský hejtman, který vidí úspěch jako příležitost pro další růst. „Velmi si cením pohledu, který mají čeští turisté na jižní Čechy. Doufám, že se tato ocenění konkrétně odrazí ve spokojenosti jak návštěvníků, tak našich podnikatelů v cestovním ruchu,“ uvedl Martin Kuba.

Z pohledu získaných „medailí“, tedy pozic na prvních čtyřech místech z pohledu návštěvníka, nejlépe uspěly jižní Čechy s celkem čtyřmi zlatými a třemi stříbrnými před Jihomoravským krajem, následovaným Krajem Vysočina.

„Tato ocenění jsou v dnešní době zároveň potěšující i mimořádně zavazující. Zejména v letní, a hlavně v podzimní sezóně chceme naplnit všechna očekávání hostů přijíždějících k nám na jih,“ zmínil první náměstek hejtmana jihočeského kraje František Talíř.

Výsledky v jednotlivých kategoriích ukazují, že směřování k podpoře aktivit pro celou škálu návštěvníků je správnou cestou, jak na trhu cestovního ruchu uspět.

„Výborná umístění pro mne představují hlavně poděkování celému týmu centrály, který pracuje na krátkodobých i strategických projektech. Je to povzbuzení pro naši další práci,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Petr Soukup.

Výsledek ankety koresponduje také s tím, že se na jihu Čech i přes veškerá omezení v roce 2021 ubytovalo více než jeden milion domácích návštěvníků, což je dokonce o něco více než rok předchozí. Tento výsledek je připisován také iniciativě Jihočeské centrály cestovního ruchu s úspěšnými projekty a kampaněmi na podporu návštěvnosti regionu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x