Karlovy Vary jsou už rok na seznamu UNESCO

27. červenec 2022  Redakce   Cestování  983 zobrazení  476 slov

Před jedním rokem, 24. července 2021, se Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO rozrostl o Slavná lázeňská města Evropy. Uvedl to web města Karlovy Vary.

Ilustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Karlových Varů. Foto MEDIASHOW

Rozhodnutím mezivládního Výboru pro světové dědictví na jeho zasedání ve Fu-čou v Číně se Karlovým Varům a dalším deseti nejvýznamnějším lázeňským městům ze sedmi evropských států dostalo osvědčení o jejich výjimečných hodnotách.

Reklama

„Již rok užíváme pomyslný punc nejvyšší kvality, který pro nás úspěšný zápis představuje. V kontextu událostí posledních měsíců a let je pro nás příslušnost k UNESCO šancí, jak znovu oživit místní cestovní ruch a lázeňství,“ uvádí k výročí zápisu na seznam UNESCO primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

„Je jasné, že musíme svou snahu o propagaci města zaměřit na novou klientelu a v tom by nám osvědčení o unikátních minerálních pramenech, léčebných procedurách, terapeutické krajině, specifické architektuře a dalších výjimečnostech mohlo pomoci. Aby pro cestovní ruch v Karlových Varech měl zápis kýžený přínos, začali jsme se značkou UNESCO pracovat,“ dodala Andrea Pfeffer Ferklová.

Při příležitosti prvního výročí vstupu Karlových Varů do UNESCO připravilo město interaktivní expozici. V prostorách Zámecké věže nad Tržní kolonádou přibližuje všech jedenáct Slavných lázeňských měst Evropy a podtrhuje principy zápisu i výjimečnost měst představujících unikátní lázeňský fenomén.

Výstava naplňuje jeden z cílů UNESCO, což je osvěta a vzdělávání veřejnosti.Značkou UNESCO, prezentací jedinečných přírodních zdrojů, ukázkami léčebných procedur a širokou nabídkou historických i přírodních památek se Karlovy Vary spolu s Mariánskými a Františkovými Lázněmi prezentovaly účastníkům květnového obchodního setkání organizovaného v Karlových Varech agenturou Czech Tourism.

Akce Travel Trade Day se zúčastnilo přes 70 zástupců zahraničních firem působících v cestovním ruchu.

.„Na značku UNESCO, lázeňství, ale i kulturu a řadu dalších aktivit lákáme i české turisty. Navázali jsme spolupráci s organizací České dědictví UNESCO, která přinesla a ještě přinese další synergické efekty. Jde o prezentaci na různých veletrzích a festivalech po celé republice,“ dodává k propagaci Karlových Varů zapsaných na seznamu UNESCO Andrea Pfeffer Ferklová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x