Krušnohorský Seiffen je městem hraček a betlémů. Na vánoční atmosféru láká po celý rok

27. prosinec 2019  Redakce   Cestování  2842 zobrazení  466 slov

Jen pár kilometrů od česko-německé hranice na hřebenech Krušných hor leží město Seiffen. Pohádkové místo, kde vyrábí hračky, ozdoby, betlémy a v prosinci se zde konají vyhlášené adventní trhy. Avšak i na jaře či v létě je tady nádherně.

Seiffen. Foto: Pixabay.comSeiffen. Foto: Pixabay.com

Slunce pálí, je ke třiceti stupňům, přesto si ve městě Seiffen s 2,5 tisíci obyvateli návštěvník připadá jak uprostřed adventu. Mnoho krámků, restaurací i hotelů odkazuje po celý rok na to, čím je Seiffen vyhlášený.

Reklama

A to i ukázkovými dílnami dřevěných hraček, které lze navštívit ať je jaro, léto či podzim nebo zima.

V Seiffenu v Sasku najdeme dvě muzea: Krušnohorské muzeum hraček Seiffen (Erzgebirgisches Spielzeugmuseum Seiffen) a soukromé muzeum Svět hraček Max Hetze Seiffen (Spielzeugland Max Hetze Seiffen).

Krušnohorské muzeum hraček ukazuje vývoj krušnohorské produkce hraček od hornických kořenů až do doby, kdy se zdejší hračky staly světoznámým vývozním artiklem. K muzeu je přičleněno i muzeum divadla v přírodě, jehož výstavní prostory dokumentují na základě materiálů a předmětů z různých domků a dílen všední život v Krušnohoří v proměnách posledních staletí.

To v nejstarším hračkářském obchodě v Seiffenu bylo k jeho 125. narozeninám zřízeno roku 1991 muzeum, které ukazuje stovky exponátů z místní produkce za posledních sto let, které se zachovaly ve skladech.

Do Seiffenu se jezdí na výlety a pořádají se sem i zájezdy. Návštěvníky lákají především vánoční trhy.

Zejména v adventním čase celé město je vyzdobené tak, že je z něj vánoční vesnice.

Kromě svařeného vína a krušnohorských pochoutek jsou pro vánoční trhy v Seiffenu typické vánoční akce v místním muzeu hraček a hlavně přehlídky horníků, které prochází celým městem.

Do Seiffenu lze mimo zimní období jet autem přes hraniční přechod Mníšek patřící pod Horu Sv. Kateřiny. Či v zimním období po bezpečnější silnici přes hraniční přechod Cínovec - Altenberg nebo přes hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána.

SOUVISEJÍCÍ: Srdce krušnohorských Vánoc najdeme kousek za hranicemi. Vánoční trhy a výzdoba je lákadlem Erzgebirge

Sasko je neobjeveným cestovatelským klenotem. Oblíbená místa jsou na horách, v nížinách i ve velkoměstech

Zdroj: autorský text


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x