Liberecký kraj a Křišťálové údolí se představily na Slovensku

21. prosinec 2022  Redakce   Cestování  572 zobrazení  217 slov

Turistickou nabídku Libereckého kraje a projekt Křišťálové údolí prezentovali zástupci Libereckého kraje na tiskové konferenci v Bratislavě. Cílem je zvýšit návštěvnost v regionu. Představen byl například Ještěd nebo sklářská a šperkařská tradice.

Foto Liberecký krajFoto Liberecký kraj

„Sklářství, tedy zásadní téma našeho kraje, prezentujeme za hranicemi naší země již téměř čtyři roky pod značkou Crystal Valley. Je jenom logické, že jsme zamířili také k našim sousedům na Slovensko. Setkali jsme se s velkým zájmem,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Reklama

Samotný projekt Křišťálové údolí dnes podporuje více než 70 sklářských hutí, šperkařských ateliérů a muzeí. Nejstarší z nich funguje nepřetržitě od roku 1712 v krkonošském Harrachově.

Na prezentaci navazovala ukázka výroby perličkových ozdob a workshop pod vedením Marka Kulhavého ze společnosti Rautis. Perličkové vánoční ozdoby tu vyrábí tradičními postupy více než 100 let, a právě tento um je součástí světového nehmotného dědictví UNESCO.

Akce se konala pod záštitou agentury Czechtourism, účastnilo se jí 35 osob z řad novinářů tradičních i online médií a taktéž zástupci cestovních kanceláří, kteří plánují zařadit do své nabídky zájezdy do Libereckého kraje.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil