Lidé mohou zvolit NEJ místa Moravskoslezského kraje

1. únor 2023  Redakce   Cestování  537 zobrazení  774 slov

Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce vyzdvihnout to nejlepší z turistické nabídky. Čtvrtý ročník cen cestovního ruchu představí výjimečná místa a ocení práci těch, kteří turismus rozvíjí.

Ilustrační snímek z Moravskoslezského kraje - z Českého Těšína. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Moravskoslezského kraje - z Českého Těšína. Foto MEDIASHOW

Reklama
Ocenění mohou získat například opravená nádraží, cyklostezka nebo oblíbené hotely v kraji. O vítězích budou rozhodovat odborníci i veřejnost. Uvedl to web Moravskoslezského kraje.
„Když se lidí ze zbytku republiky zeptáte, co by je v Moravskoslezském kraji zajímalo, jedním dechem vyjmenují ostravskou ZOO, Dolní Vítkovice, Hukvaldy a třeba Lysou Horu nebo Praděd. Jistě, tato místa stojí za návštěvu a pro náš cestovní ruch jsou nesmírně důležitá. Můžeme ale nabídnout i další perly, které si zaslouží pozornost a rozhodně stojí za návštěvu. Naše soutěž Ceny cestovního ruchu právě na taková místa upozorňuje, letos mají šanci na výhru například cyklostezka Poodřím, geopark Krajina břidlice nebo nedávno otevřené Muzeum trojmezí v Jablunkově,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.
Lidé mohou hlasovat na stránkách Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022. „O vítězích tří kategorií bude rozhodovat veřejnost. Lidé mohou vybrat nejoblíbenější ubytovací zařízení, designový či architektonický skvost a nejoblíbenější cyklotrasu, cyklotraily nebo běžeckou trasu. Svého favorita mohou určit z pěti nominovaných v každé kategorii,“ řekl Petr Koudela s tím, že v kategoriích osobnost a nejlepší počin cestovního ruchu hlasuje pouze odborná veřejnost, tedy lidé pracující v turismu, kteří se orientují v místních poměrech. Na průběh soutěže dohlíží odborná komise složena ze zástupců krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Moravian-Silesian Tourism.
V minulém roce získalo ocenění v soutěži například Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice, Prales Mionší nebo Štramberk. Hlasování končí 28. února a výsledky ankety letošního ročníku budou zveřejněny v sobotu 4. března.

Ocenění mohou získat například opravená nádraží, cyklostezka nebo oblíbené hotely v kraji. O vítězích budou rozhodovat odborníci i veřejnost. Uvedl to web Moravskoslezského kraje.

„Když se lidí ze zbytku republiky zeptáte, co by je v Moravskoslezském kraji zajímalo, jedním dechem vyjmenují ostravskou ZOO, Dolní Vítkovice, Hukvaldy a třeba Lysou Horu nebo Praděd. Jistě, tato místa stojí za návštěvu a pro náš cestovní ruch jsou nesmírně důležitá," uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

"Můžeme ale nabídnout i další perly, které si zaslouží pozornost a rozhodně stojí za návštěvu. Naše soutěž Ceny cestovního ruchu právě na taková místa upozorňuje, letos mají šanci na výhru například cyklostezka Poodřím, geopark Krajina břidlice nebo nedávno otevřené Muzeum trojmezí v Jablunkově,“ dodal Jan Krkoška.

Lidé mohou hlasovat na stránkách Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022.

„O vítězích tří kategorií bude rozhodovat veřejnost. Lidé mohou vybrat nejoblíbenější ubytovací zařízení, designový či architektonický skvost a nejoblíbenější cyklotrasu, cyklotraily nebo běžeckou trasu. Svého favorita mohou určit z pěti nominovaných v každé kategorii,“ řekl Petr Koudela s tím, že v kategoriích osobnost a nejlepší počin cestovního ruchu hlasuje pouze odborná veřejnost, tedy lidé pracující v turismu, kteří se orientují v místních poměrech.

Na průběh soutěže dohlíží odborná komise složena ze zástupců krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Moravian-Silesian Tourism. V minulém roce získalo ocenění v soutěži například Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice, Prales Mionší nebo Štramberk. Hlasování končí 28. února a výsledky ankety letošního ročníku budou zveřejněny v sobotu 4. března.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x