Lockdown v Rakousku, země se uzavře i turistům

19. listopad 2021  Redakce   Cestování  1029 zobrazení  187 slov

Rakousko spustí od pondělí 22. listopadu 2021 plošnou uzávěru, od 1. února 2022 rovněž zavede povinné očkování pro všechny obyvatele. Rakousko navíc zakáže po dobu plošné koronavirové uzávěry vstup do země za účelem turistiky. Informoval o tom oficiální portál cestovního ruchu.

Rakousko, ilustrační foto. Foto: PixabayRakousko, ilustrační foto. Foto: Pixabay

Rakousko je první zemí EU, která kvůli nově rostoucímu počtu nákaz omezuje volný pohyb osob a zavádí povinnou imunizaci všech obyvatel. Povinnost být naočkován začne pro Rakušany platit od 1. února 2022. Za porušení bude občanům hrozit pokuta.

Reklama

„Turistické cesty do Rakouska nebudou během lockdownu možné,“ uvedl turistický portál Austria.info s tím, že bližší informace sdělí, jakmile budou k dispozici.

Rakousko již zavedlo omezení volného pohybu pro nenaočkované obyvatele, nařízení však nepřineslo kýžený efekt a počty infikovaných nadále stoupaly. Země oznámila poprvé od začátku pandemie přes 15 000 nových nákaz za den, sedmidenní incidence se tam blíží 1000 infikovaným na 100 000 obyvatel.

Nejhorší situace panuje v Horním Rakousku a Salcbursku, jejichž hejtmani veřejně vyzývali spolkovou vládu, aby lockdown zavedla. Již předem avizovali, že jsou případně připraveni uzávěru vyhlásit alespoň na území svých spolkových zemí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x