Na veletrhu cestovního ruchu se představí sto vystavovatelů

16. srpen 2022  Redakce   Cestování  667 zobrazení  417 slov

Turistické a cestovní informace z různých koutů Česka i světa, mapy a brožury, inspirativní přednášky nejen o cestování, velkou expozici poutních stezek, zajímavé hosty, interaktivní zábavu pro děti a bohatý doprovodný program nabídne veletrh cestovního ruchu ITEP ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň na Slovanech.

Ilustrační snímek z Plzeňského kraje - Konstantinovy Lázně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzeňského kraje - Konstantinovy Lázně. Foto MEDIASHOW

Veletrh ITEP je jedním z největších mezinárodních veletrhů cestovního ruchu v České republice, pořádá ho pravidelně Plzeňský kraj. Letos se koná po vynucené koronavirové pauze v termínu 15. – 17. září. Do Plzně se sjede stovka vystavovatelů nejen z regionu, ale i z celé České republiky a zahraničí.

Reklama

„Na veletrhu se budou prezentovat kraje, města, informační centra, cestovní kanceláře i destinační společnosti,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka s tím, že chybět nebude ani interaktivní prezentace vybraných oblíbených turistických cílů.

Vystavovatelé dorazí nejen z Plzeňského kraje a Čech, ale také z Německa, Rumunska či Slovenska.

„Bude se prezentovat rumunská Asociace Dunaj Nová Moldava, přijedou zástupci sklářského muzea ve Fraenau, velmi rozsáhlou a zajímavou expozici má mít i sousední Ústecký kraj,“ vyjmenovává Josef Kuželka vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Na letošní ITEP přijedou opět zajímaví hosté. Ve čtvrtek dorazí český divadelní a filmový herec Lukáš Hejlík, který je známý i svým blogem a projektem Gastromapa o českých restauracích, kavárnách a bistrech. Pátečním hostem bude česká herečka, dabérka a moderátorka kulinářského pořadu Peče celé Česko Tereza Bebarová.

Do Plzně přiveze oblíbená herečka i svoji novou knihu Čas na pečení, kterou vydala společně s pekařským guru Josefem Maršálkem. Tereza Bebarová se navíc v Plzni zhostí asistence při gastro show, které proběhnou v podání Hotelové školy Plzeň. Konat se bude celá řada cestovatelských přednášek.

Vzhledem k velkému boomu poutního cestování, bude velká část expozice věnována poutním stezkám, které procházejí Plzeňským krajem.  S putováním bude spojena i speciální soutěž pro všechny návštěvníky o hodnotné ceny.

Veletrh ITEP je atraktivní i pro rodiny s dětmi. Pro děti je připravena celá interaktivní hala plná překvapení, vědomostních soutěží, pohybových aktivit, tvořivých dílen, workshopů a další zábavy. Vstup na veletrh je opět zdarma.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x