Na zámku Moritzburg u Drážďan probíhá zimní výstava Tři oříšky pro Popelku

24. prosinec 2019  Redakce   Cestování  2428 zobrazení  207 slov

Tradiční vánoční hit v Česku i Německu, pohádka Tři oříšky pro Popelku, má reálné kulisy v saském zámku Moritzburg v blízkosti Drážďan. Zámek do března 2020 nabízí zimní výstavu o natáčení pohádky.

Zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Foto: Pixabay.comZámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Foto: Pixabay.com

Vždy, když zima přebere vládu, zve pohádkový zámek na oblíbenou zimní výstavu, kde i český návštěvník může na původním místě natáčení objevit kouzlo nejkrásnější filmové pohádky.

Reklama

Na zámku Moritzburg se lze dozvědět vše o česko-německém kultovním filmu z roku 1973, ponořit se do vzpomínek nebo prostě snít o svých oblíbených filmových hrdinech.

Je to zážitek z výstavy, který rozzáří nejen dětské oči.

A v zámecké věži se mohou dnešní princezny a princové opět pobavit při doprovodných akcích k filmu a výstavě - včetně promítání pohádky.

"Více než 700 tisíc návštěvníků svědčí o nepřerušené fascinaci kouzla, které stále vyzařuje film i původní místo natáčení. Ponořte se do historie nejkrásnější zimní pohádky všech dob," zve web zámku Moritzburg.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x