Olomoucký kraj láká na řadu zajímavostí

24. červen 2022  Redakce   Cestování  963 zobrazení  257 slov

Pokud mají turisté pocit, že v Olomouckém kraji viděli už úplně všechno, letošní novinky v turistickém ruchu je rychle vyvedou z omylu.

Ilustrační snímek z Olomouckého kraje - Zámek Velké Losiny na Šumpersku. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouckého kraje - Zámek Velké Losiny na Šumpersku. Foto MEDIASHOW

Například výjimečný vojenský bunkr v Přáslavicích se otevírá vůbec poprvé, rozrostla se také expozice Hanáckého muzea v Příkazech a řadu novinek mají i Jeseníky. Zajet si tam mohou zájemci klidně na elektrokole – síť nabíjecích stanic se opět rozšířila.

Reklama

„Na střední Moravě se dají kola nabít už na čtyřiceti místech. Další nabíječky najdou cykloturisté v Jeseníkách. Poznávat Olomoucký kraj ze sedla kola je jeden z nejhezčích prázdninových zážitků,“ láká za řídítka Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Kromě už zmiňovaných novinek mohou zájemci zamířit i na Helfštýn, který nabízí noční prohlídky, na exkurzi do pivovaru Tvarg ve Velké Bystřici, kde se vyrábí i tvarůžky, a při cestě do Jeseníků se klidně ubytují v litovelském kempu, který pro návštěvníky připravil nové zázemí.

V Litovelském Pomoraví opatrně při předjíždění formanských vozů – ty se v provozu objeví od července.„V Jeseníkách určitě doporučuji prohlídku Dlouhých strání. Zajímavých cílů jsou ale v horách desítky – další tipy najdete například na turistickém portálu www.ok-tourism.cz,“ dodala Sokolová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x