Ostrava zaznamenala nárůst návštěvníků

18. listopad 2022  Redakce   Cestování  536 zobrazení  415 slov

Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v Moravskoslezském kraji. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve třetím kvartále letošního roku do turistické oblasti Beskydy. Uvedl to web Moravskoslezského kraje.

Ilustrační snímek - z haly hlavního vlakového nádraží v Ostravě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - z haly hlavního vlakového nádraží v Ostravě. Foto MEDIASHOW

Celkem za 3. čtvrtletí letošního roku přijelo do kraje a ubytovalo se v hromadných ubytovacích zařízeních 357 734 návštěvníků. Je to skoro o 4 tisíce více lidí než za stejné období v loňském roce. Zároveň přijelo do kraje o 24 tisíc lidí více než ve stejném období v roce 2019.

Reklama

„Moc mě těší, že celkově turistů v našem kraji přibývá. Jedná se o rekordní počet turistů za třetí kvartál u nás. Nárůst návštěvníků zaznamenala například Ostrava, kam dorazilo 71 276 lidí. Každopádně v mnoha turistických oblastech návštěvnost předčila čísla z let před nástupem pandemie,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Služby a zázemí pro turisty se kraj snaží neustále zlepšovat. Rozšiřuje síť cyklostezek i stanic s elektrokoly a letos díky krajské dotaci vzniklo moderní zázemí pro karavany hned v několika kempech kraje.

Teď se blíží zimní sezóna a region se může pochlubit moderními lyžařskými resorty i stovkami kilometrů kvalitně upravených tras pro běžkaře nejen v Beskydech a Jeseníkách.Nejvíce lidí navštívilo ve 3. kvartále letošního tradičně turistickou oblast Beskydy.

Přijelo tam celkem 126 196 návštěvníků, což je asi o 5 procent méně než v loňském roce. Naopak zájem turistů se zvýšil o Těšínské Slezsko nebo o Ostravu. Do krajské metropole zavítalo zhruba o 26 procent více lidí než v loňském roce.

„Jsem velmi rád, že všechny turistické oblasti našeho kraje se těší zájmu návštěvníků. Je znát, že po letech, kdy jsme byli omezeni pandemií, je hlad po cestování. Lidé se naučili objevovat krásy tuzemska a jsme rádi, že severní Morava a Slezsko má co nabídnout,“ zmínil jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že region láká vedle přírody, velkých kulturních a sportovních akcí a industriálních památek i na kulinářské zážitky.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x