Polsko zatím zpřísňovat nebude. Slovensko má omezení pro neočkované

22. listopad 2021  Redakce   Cestování  1407 zobrazení  315 slov

Zvýšený počet pacientů s covidem-19 řeší i na Slovensku. Tamní vláda rozhodla o tom, že lidé bez vakcinace nebo dokladu o prodělané nemoci covid-19 od pondělí 22.11.2021 budou mít omezení.

Bratislava. Foto PixabayBratislava. Foto Pixabay

Neočkovaní se nedostanou se na hromadné akce, do akvaparků, wellness center či ubytovacích zařízení, ale ani do obchodních center a obchodů, v nichž neprodávají základní potraviny, drogerii či léky.

Reklama

Dosud tam mohli s negativním testem. Jediné místo, kam budou moci neočkovaní od pondělí chodit, je práce. Dvakrát týdně se však budou muset testovat. Do obchodů pak kromě očkovaných budou moci už jen lidé, kteří během posledních 180 dní prodělali covid.

V zemi po zrychlení tempa šíření nákazy podle úřadů nadále stoupá počet pacientů s covidem-19 a o víkendu překročil kritickou hranici 3 tisíce hospitalizovaných. Některé listy, například Sme nebo Deník N, napsaly, že země by s ohledem na nepříznivý vývoj epidemie měla zavést celostátní uzávěru.

Polsko chce zatím ce covid-19 přistupovat jinak. V současné době v zemi platí určitá omezení mimo jiné pro vstup do muzeí, galerií, kin či divadel, a to v podobě limitu lidí, kteří je mohou najednou navštívit. Lidé v nich musejí mít rovněž zakrytý nos a ústa.

Polská vláda neplánuje zpřísňovat opatření s odkazem na 60 procentní proočkovanost obyvatel.

SOUVISEJÍCÍ:

Vánoční trhy v Drážďanech i jinde v Německu jsou zrušeny. Jaká jsou omezení v Bavorsku a Sasku?

Lockdown v Rakousku, země se uzavře i turistům

Cestování do Německa a Francie. Pro příjezd z Česka platí zpřísněné podmínky


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x