Regiony hledají témata k rozvoji cestovního ruchu

18. říjen 2022  Redakce   Cestování  991 zobrazení  260 slov

V polovině října hostil Kraj Vysočina setkání pracovní skupiny Cestovní ruch ustanovené v rámci Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.

Ilustrační snímek z Kraje Vysočina - náměstí v Jihlavě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Kraje Vysočina - náměstí v Jihlavě. Foto MEDIASHOW

Cílem schůzky bylo naleznutí společných témat, která budou rozvíjet dosavadní spolupráci a navazovat na společné úspěšné projekty. Uvedl to web Kraje Vysočina.

Reklama

V duchu celoroční kampaně krajské centrály cestovního ruchu s názvem „Vychutnej si přítomnost“ se místem setkání stal Resort Svatá Kateřina, hotelový komplex s jedinečným wellness, profilující se filosofií opravdového odpočinku a zdravého životního stylu s využitím potenciálu okolní nerušené přírody Vysočiny.

Jednání probíhalo za účasti zástupců organizací destinačního managementu jednotlivých krajů, ale také nově založené turistické oblasti s názvem Kraj pod Javořicí, působící právě na území Počátecka, Telčska a Třešťska.

Účastníci setkání diskutovali nad aktuálními tématy: změn ve stylu cestování, výzev udržitelné turistiky, kvality a udržitelnosti ve službách cestovního ruchu, mindfulness v cestovním ruchu a využívání regionálních produktů v oblasti cestovního ruchu.

Součástí programu byly také informace k Programu přeshraniční spolupráce INTERREG VI-A Rakousko – Česko 2021–2027, v rámci kterého mohou kraje aktivity na úrovni cestovního ruchu vzájemně prohlubovat. V závěru jednání proběhla prohlídka resortu včetně Ajurvédského pavilonu, významného projektu současné české architektury.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x