Středočeská centrála cestovního ruchu se chystá na novou sezonu

20. leden 2022  Redakce   Cestování  939 zobrazení  461 slov

Středočeský kraj po necelém roce vypíše nové výběrové řízení na obsazení pozice ředitele/ředitelky Středočeské centrály cestovního ruchu (SCCR). Uvedl to v tiskové zprávě web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - z Poděbrad. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - z Poděbrad. Foto MEDIASHOW

Do doby jmenování nového vedení pověřila Rada kraje řízením Centrály Mgr. Lucii Kaiserovou, která v současnosti vede oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Středočeského kraje.

Reklama

„Po necelém roce jsme bohužel nuceni vypsat nové výběrové řízení. Paní ředitelka, která vyhrála minulé výběrové řízení a nastoupila začátkem prosince, musela bohužel z vážných osobních důvodů z pozice odstoupit,“ objasňuje důvod nového výběrového řízení radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Václav Švenda.

Středočeská centrála cestovního ruchu je příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Od roku 2017 plní funkci krajského destinačního managementu regionu střední Čechy v rámci Kategorizace organizací destinačního managementu MMR.

Podílí se na marketingu a tvorbě turistické nabídky ve spolupráci s oblastními destinačními managementy, usiluje o maximální využití turistického potenciálu regionu a na domácím i zahraničním trhu propaguje a prezentuje region.

Rovněž plně zajišťuje jeho informační servis. Filmová kancelář, která je součástí SCCR od začátku roku 2019, pak komunikuje s filmovými produkcemi, pomáhá jim k získávání kontaktů a podmínek pro filmování v regionu, vytipovává lokace pro natáčení a nabízí bezplatnou pomoc při přípravě natáčení v regionu.

Důležitou součástí aktivit centrály je také spolupráce s ostatními kraji ČR, hlavním městem Prahou a krajskými organizacemi pro destinační management.

„Oblast působnosti nového vedení centrály je skutečně velmi obsáhlá. Od nového ředitele/ky očekáváme koncepční, kreativní a zároveň efektivní práci s výrazným dopadem na zlepšení povědomí o možnostech pro trávení volného času v našich krásných středních Čechách, plných památek a nádherných přírodních scenérií,“ říká radní Švenda.

Výběrové řízení bude nově dvoukolové.

„V prvním kole budou posuzovány základní předpoklady pro výkon dané pozice, v kole druhém pak během pohovoru budeme posuzovat jednak odborné znalosti a osobnostní předpoklady pro výkon obsazované pozice, zároveň nás bude zajímat také koncepce a vize rozvoje a v neposlední řadě taktéž přístup k řízení SCCR,“ doplnil radní Václav Švenda.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x