TIC BRNO zve v rámci Mezinárodního dne průvodců na 19 prohlídek

2. únor 2022  Redakce   Cestování  1076 zobrazení  748 slov

Již od roku 1990 se po celém světě slaví 21. únor jako Mezinárodní den průvodců. Ani turistické a informační centrum TIC BRNO nezůstává pozadu a po roční vynucené pauze znovu láká na zvýhodněné pěší prohlídky města Brna.

Ilustrační snímek z Brna. Foto archiv MEDIASHOWIlustrační snímek z Brna. Foto archiv MEDIASHOW

Reklama
O víkendu 19. a 20. února čeká na zájemce hned 19 s různorodou tematikou za výkladu profesionálních průvodců. Uvedl to web TIC Brno v tiskové zprávě.
„Vzbudit zájem o Brno a zprostředkovat jeho poznání zájemcům odsud i odjinud je jedna z nejdůležitějších rolí TIC BRNO. Rádi hledáme nové a nezvyklé úhly pohledu jak se na město a jeho historii, osobnosti a fenomény dívat,” uvádí Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO a dodává: „Mezinárodním dnem průvodců bychom rádi poděkovali našim průvodcům, kteří za celý rok nachodí stovky kilometrů a zodpoví tisíce všetečných otázek. Stávají se důležitými regionálními kulturními ambasadory, kteří šíří osvětu a své znalosti dále.” Dle Světové federace asociací turistických průvodců (World Federation of Tourist Guide Associations), která Mezinárodní den průvodců založila, poukazuje tento den na důležitou práci průvodců a význam turismu obecně.
O víkendu 19. a 20. února čeká zájemce celkem 19 prohlídek v režii 16 průvodců, z toho 1 v anglickém a 1 v německém jazyce. Prohlídky začnou oba dva dny ve stejné časy, a to dopoledne v 10.00 a odpoledne ve 14.00. Těšit se můžete na výběr z ověřené klasiky a těch nejoblíbenějších témat. Nebudou chybět Brněnské pověsti a zajímavosti, Brno za hradbami, od středověku po současnost nebo třeba Brno v baroku (vhodné i pro děti). Projdeme si také Brněnské kostely, zjistíme, jak vypadalo Brno před 100 lety a prohlídka Hrnem sošným Brnem nás seznámí se sochami ve veřejném prostoru. Vyrazíme i mimo centrum k vilovým čtvrtím v Černých Polích nebo Masarykově čtvrti.

O víkendu 19. a 20. února čeká na zájemce hned 19 s různorodou tematikou za výkladu profesionálních průvodců. Uvedl to web TIC Brno v tiskové zprávě.

„Vzbudit zájem o Brno a zprostředkovat jeho poznání zájemcům odsud i odjinud je jedna z nejdůležitějších rolí TIC BRNO. Rádi hledáme nové a nezvyklé úhly pohledu jak se na město a jeho historii, osobnosti a fenomény dívat,” uvádí Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO a dodává: „Mezinárodním dnem průvodců bychom rádi poděkovali našim průvodcům, kteří za celý rok nachodí stovky kilometrů a zodpoví tisíce všetečných otázek. Stávají se důležitými regionálními kulturními ambasadory, kteří šíří osvětu a své znalosti dále.”

Dle Světové federace asociací turistických průvodců (World Federation of Tourist Guide Associations), která Mezinárodní den průvodců založila, poukazuje tento den na důležitou práci průvodců a význam turismu obecně.

O víkendu 19. a 20. února čeká zájemce celkem 19 prohlídek v režii 16 průvodců, z toho jeden v anglickém a jeden v německém jazyce. Prohlídky začnou oba dva dny ve stejné časy, a to dopoledne v 10.00 a odpoledne ve 14.00. Zájemci se mohou těšit na výběr z ověřené klasiky a těch nejoblíbenějších témat. Nebudou chybět Brněnské pověsti a zajímavosti, Brno za hradbami, od středověku po současnost nebo třeba Brno v baroku (vhodné i pro děti).

"Projdeme si také Brněnské kostely, zjistíme, jak vypadalo Brno před 100 lety a prohlídka Hrnem sošným Brnem nás seznámí se sochami ve veřejném prostoru. Vyrazíme i mimo centrum k vilovým čtvrtím v Černých Polích nebo Masarykově čtvrti," uvádí se v tiskové zprávě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x