Turistické noviny z východních Čech přinášejí řadu užitečných rad a tipů i několik novinek

15. listopad 2021  Redakce   Cestování  774 zobrazení  472 slov

Jak si užít zimu roku 2021 v Pardubickém a Královéhradeckém kraji? Aktuální Turistické noviny z východních Čech vám mohou být inspirací při plánování zimních výletů i dovolených.

Ilustrační snímek z východních Čech - Zámek Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z východních Čech - Zámek Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Foto MEDIASHOW

„Máme radost z toho, že čtenáři pozitivně zareagovali na novou, modernější tvář novin. Kromě celé řady užitečných rad a tipů na výlet či zajímavosti z různých koutů Pardubického a Královéhradeckého kraje jim přinášíme také několik novinek,“ konstatoval Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport, cestovní ruch a informatiku.

Reklama

Jako obvykle noviny obsahují pozvánky do atraktivních lokalit i na plánované akce ze všech turistických oblastí východních Čech.

„V nejnovějším vydání přiblížíme coolinářské dobroty z Pardubicka. Hradecko budete moct poznávat všemi smysly. Chrudim představíme jako město tří muzeí. V Českém ráji objevíte Valdštejnovo muzeum a mincovnu. Zjistíte, proč je Litomyšl andělská, vypravíte se za Ježíškem do Betléma nedaleko Kuksu nebo si plnými doušky vychutnáte bílou pohádku. A to nejen na krkonošských svazích a běžeckých stopách,“ poznamenala ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

„Potom můžete po zásluze uvolnit a prohřát své tělo v lázních či wellness centrech. Společně se vypravíme i na toulky Jaroměří a Josefovem nebo za krásou starých časů do Orlických hor a podhůří. Nabídneme vám také možnost prožít smršť zimních zážitků na Králicku a ukážeme, kde otevřete pokladnici zážitků nebo kde si užijete velkou porci zábavy a adrenalinu,“ dodala Horáková.

„Pevně věříme, že aktuální epidemiologická situace umožní uskutečnit i spoustu akcí a festivalů, které jsou pro vás na východě Čech nachystány. Přesto však raději doporučujeme si u pořadatelů předem ověřit, zda a za jakých podmínek se konají,“ upozornil Alexandr Krejčíř.

Turistické noviny z východních Čech vychází v nákladu 60 tisíc kusů a díky vkladu do vybraných periodik se dostanou do rukou čtenářů po celé republice. Zastavit se pro ně zájemci mohou též v turistických informačních centrech Pardubického kraje nebo je prolistovat i elektronicky na webu.

Také na tomto vydání spolupracovala Destinační společnost Východní Čechy s Královéhradeckým krajem, konkrétně s tamní Centrálou cestovního ruchu. Obsah novin opět tvořila redakční rada sestavená se zástupců všech turistických oblastí obou krajů, aby byl co nejvíce aktuální a poutavý.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x